• Головна
  • Ужгородські студенти просили ректора захистити їх від викладача-хабарника
17:00, 11 січня 2012 р.

Ужгородські студенти просили ректора захистити їх від викладача-хабарника

Надворі січень, а у вітчизняних вузах – гаряча пора. Сесія у розпалі. В тому числі і у вишах закарпатських. Студенти напружено зубрять конспекти, а їхні батьки підраховують потенційні фінансові витрати.

Варто відзначити, що цьогоріч наші освітянські «світила» (перепрошую за каламбур...) звернули увагу на основні тенденції світового валютного ринку і тепер віддають перевагу євро (а не долару, як це було раніше). Так, як розповіла одна із студенток другого курсу головного вишу області, за один тільки модуль по окремим предметам зі студентів відкрито вимагають до 100 євро. І це навіть не залік чи іспит. А всього лише модуль.

Про «такси» за оцінки вищого ґатунку навіть страшно думати...

Враховуючи той факт, що хабарництво нині стало звичною стороною життя вітчизняних викладачів та студентів, останні не так уже й часто наважуються просити допомоги та відкрито говорити про те беззаконня, яке дозволяють собі окремі представники вищої освіти. Порівняно вільно молодь почуває себе тільки в мережі. Маючи можливість залишатися «інкогніто», студенти відверто висловлюють свої думки про тих чи інших викладачів. Для цього навіть створені спеціальні сайти. Чимало на них і закарпатських викладачів. В основному – працівників УжНУ. На жаль, викладачі ЗакДУ тут, чомусь, не фігурують.

Тим не менш, навіть почитавши відгуки про окремих представників «професури» національного університету, можна зрозуміти ті процеси, що відбуваються на вузівській «кухні».

Ось, наприклад, кілька слів про одного з викладачів:

«Аморальный тип, который ради денег готов на любую мерзость и нечеловеческий поступок!!!
Всех презирает, обзывает дураками, в том числе и свое непосредственное руководство».

У наступній цитаті студенти взагалі звернулися до ректора із проханням захистити їх від подібного викладацького нахабства, тому що власними силами вони нічого вдіяти не можуть.

«Шановний ректоре!
Ми, студенти 3-го курсу, медичного факультету, звертаємося до Вас, бо нам немає більше до кого апелювати. У нас на медичному факультеті панує беззаконіє та хаос. Рівень наших знань вимірюється не балами, а доларами. У нас навіть відібрали наше право на перездачу одного єдиного модуля, хоча згідно болонської системи кожний модуль можна перездавати.

[...]Сьогодні [...]була назначена відробка-перездача будь-якого одного модуля. Близько 50 студентів зібралися біля кафедри, коли завідувач сказав цю рокову фразу:
,,Сьогодні відробки не буде, всі на екзамен!'' Звичайно, зрозуміло, навіщо це було сказано. Просто в часи економічної кризи професор вирішив покращити своє матеріальне становище. Все зайшло так далеко, що намнавіть, не дозволяють подивитися на перевірені модулі. До яких пір це все буде продовжуватися?
Ми Вас просимо, як ректора УжНУ, як єдину людину, яка може розібратися в цій ситуації та допомогти студентам. Якщо Ви нічого не можете вдіяти, то хоч порадьте до кого можна звернутися. На відверту розмову ми не наважилися, бо це може закінчитися нездачею або академкою, якщо завідуючий дізнається. Будь-ласка, поверніть нам наше право заробляти бали головою, а не грошима».

Справді, пане ректоре, коли вашим студентам нарешті повернуть це право?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...