«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» береться за справу

В Ужгородській міській раді відбувся Форум Місцевого Розвитку, на якому було підбито підсумки реалізації проектів ОСББ у рамках Програми ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - 3».

Присутня на Форумі координатор проекту ЄС/ПРООН в Закарпатській області Марія Йовбак наголосила, що у цьому році вперше була введена нова компонента МРГ з розвитку міст, спрямована на енергозбереження, відновлення, покращення спільного майна співвласників багатоквартирних будинків та власне покращення якості базових послуг. Протягом третьої фази Проекту буде поширюватися підхід до місцевого розвитку, орієнтованого на громаду на рівні міст з населенням до 150 тис.осіб. 

Метою Проекту є покращення умов життя місцевих громад та посилення управління  за участі громадськості. З цією метою Проект підтримує впровадження місцевих ініціатив, які відображені у вигляді «мікропроектів» чи «проектів громад», через надання невеликих грантів на принципах рівності, готовності працювати, сталості та принципу співфінансування витрат. Ці пріоритети розробляються ОСББ, об’єднання громадян та спрямовуються в плани місцевого розвитку завдяки спільного прийняття рішень. 

Заступник міського голови Олександр Габор наголосив, що співпраця з спільним проектом Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) і Ужгородською міською радою розпочалась 18 травня 2015 року із підписання Угоди про партнерство. Координаційною радою з питань конкурсного відбору проектів, утвореною розпорядженням міського голови від 09.06.2015 року № 224, проведено конкурси з відбору об’єднань співвласників багатоквартирних будинків  та громадських організацій, які діють на базі навчальних закладів міста, затверджено  9 мікропроектних пропозицій  ОСББ та 2 – ГО.  Загальна кошторисна вартість мікропроектів  ОСББ у 2015 році складає 4 126,700 тис. грн. Угода розрахована на три роки, підкреслив Олександр Михайлович, тому запросив ОСББ до участі у Проекті.

Директор департаменту міського господарства Олександр Костенчук наголосив, що міська рада в особі департаменту міського господарства сприяє реалізації проектів і має наміри сприяти їх реалізації і в майбутньому. У 2015 році на реалізацію проектів ОСББ у рамках Проекту ЄС/ПРООН міською радою було виділено 1 886,2 тис.грн., ПРООН -  1 389,2 тис.грн., ОСББ – 176,0 тис.грн.

Муніципальний координатор Проекту Марина Куберка  презентувала хід  реалізації Проектів по кожному ОСББ – учаснику проекту. Представлення результатів супроводжувалось фотоматеріалами з досягнення результатів по виконанню робіт у будинках. Завершили реалізацію проектів ОСББ: «Дружба» (вул.Висока, 10), «Більшовик» (вул.Можайського, 7), «Гарайди, 1», «Декабристів, 43», «СВОЖЕК» (вул.Мондока, 34). На 90% виконані роботи із капремонту фасаду ОСББ «Газда-2015» (16-поверхівка по пр.Свободи, 2), виконуються роботи в житлових будинках ОСББ «Власний Дім-Уж» (пл.Пушкіна, 3), ОСББ «Єдині» (вул.Заньковецької, 3), ОСББ «Лермонтова, 7а».

Представники ОСББ розповіли про виконання будівельно-монтажних робіт на будинках та висловили слова подяки представництву ПРООН і міській раді за надану фінансову допомогу.

На заході була прийнята Резолюція Форуму.

 
форум місцевий розвиток
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
2 перегляди в червні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі