Житло в Ужгороді, Львові, Києві та в інших містах України втратило значну частку своєї привабливості. За час затяжної економічної кризи купівельна спроможність громадян України суттєво знизилася, що змушує будівельні компанії вдаватися до найрізноманітніших способів, що дозволяють утриматися на ринку нерухомості. Одним з варіантів конкурентної боротьби є зниження собівартості будівництва, яке досягається різними шляхами. Крім зменшення оплати праці будівельників, перше, що спадає на думку – заміна дорогих якісних матеріалів на більш дешеві.

Наприклад, стіни, які споруджувалися з цегли, все частіше виконують з пористого бетону і тому подібних матеріалів, які не тільки є більш дешевими самі по собі, а й дають можливість зменшити час і витрати на проведення робіт за рахунок більших розмірів блоків. Крім того, в порівнянні зі звичайною повнотілою цеглою газобетонні і газосилікатні блоки мають меншу вагу і порівнянну з порожнистим цеглою енергоефективність, що дає можливість заощадити ще й на застосуванні меншої кількості утеплювача, зберігаючи при цьому характеристики будівлі на колишньому рівні.

За оцінками фахівців, тільки за останній рік будівельно-монтажні роботи подорожчали на дев'ять відсотків, але забудовники за цей період не тільки не збільшили вартість житла, але їм навіть вдалося знизити кінцеву ціну для покупця в середньому на два відсотки. І це враховуючи, що виробники матеріалів також поступово підвищували вартість продукції. Звичайно, одним з факторів, що вплинули на зниження цін, є відмова будівельних компаній від використання дорогих кредитів, а іноді взагалі від вкладення позикових коштів. І для залучення фінансових ресурсів з боку кінцевого покупця забудовники вдаються до різного роду рекламних акцій, які зводяться до зниження вартості квартир.

А найближчим часом ринок нової нерухомості буде підданий ще одному випробуванню - з квітня вступають в дію більш жорсткі будівельні норми, покликані знизити теплові втрати будівель. Важко передбачити, як це відіб’ється на якості новобудов, але однозначно можна сказати, що собівартість спорудження будівель точно виросте. Хоча за рахунок застосування нових досить дешевих утеплювачів подорожчання можна певною мірою компенсувати. Наприклад, будівельники будуть змушені застосовувати пінополістирол замість мінеральної вати або пінопласт екструдований замінять на звичайний пінополістирол малої щільності.