Зовсім скоро почнеться зима, а значить кожному автовласнику варто задуматися про те, чи є у нього комплект зимових коліс і якщо немає — які варто придбати. А може бути взагалі не варто купувати зимові шини ціна? Досі зустрічаються автовласники, які вважають, що можна їздити на одному комплекті шин цілий рік — в силу маси автомобіля, економії і багатьох інших причин. Та й взагалі у великих містах дороги зараз завжди чистять асфальт, то може варто заощадити і не купувати зимові колеса? В нашій країні зима недовга, і як-то можна потерпіти 3-4 місяці в році.

Почнемо зі стандартних фрикційних нешипованих зимових шин. Якщо половину зимового сезону проїздив на шипованих шинах, то можна впевнено сказати, що різниця між ними в цілому мінімальна. На льоду шипи краще, але фрикційні шини тихіше і комфортніше.

Покриття під колесами — сніг, лід і трохи асфальту. Стандартні дорожні умови під час снігопаду. Керувати повнопривідним автомобілем в таких умовах-одне задоволення. В цілому поведінка автомобіля передбачувано, а на швидкостях до 60 км/год можна взагалі ні про що не турбуватися. І ще один важливий момент — автомобілем можна керувати, він повертає!

До речі, багато хто не знає, що їхні діди не їздили на літніх шинах круглий рік, а на всесезонних. І це досить велика різниця. Хоча об'єктивно варто зауважити, що всесезонні шини хоч і універсальні, але не забезпечують ідеального зчеплення ні влітку, ні взимку. Ідеальна температура навколишнього середовища для всесезонних шин близько 0 градусів. Зараз же більшість літніх дорожніх шин це — швидкісні шини розраховані на експлуатацію при температурі навколишнього повітря не нижче +5 градусів, а в ідеалі не нижче +10. Під час випробувань на вулиці було всього 0 градусів, а це означає, що при негативній температурі шини стануть ще жорсткішими.

Рушити з місця на снігу на літніх шинах навіть при наявності повного приводу — завдання нетривіальне. З накатаної колії з'їжджати не рекомендується, а зупинятися в снігу і зовсім категорично заборонено. На літніх шинах розвернутися і повернутися назад не вдасться — автомобіль застрягне буквально на рівному місці поперек накатаній колії глибиною всього якихось 5 сантиметрів. Тому доведеться від'їжджати на розгін заднім ходом, попутно намагаючись боротися з тим, щоб автомобіль раптово не розвернуло. Коли під колесами виявляється хоч трохи асфальту — можна спробувати прискориться, повернути або загальмувати. Коли під колесами сніг — будь-які дії марні, автомобіль в принципі некеруємий.