Якщо доля занесла туриста до Волині, то перш за все варто завітати до Луцьку. Це місто входить до списку найстаріших на заході України. Багата історія говорить про те, старовинні пам’ятки тут знаходяться майже на кожному кроці. Місцеві жителі звикли бачити навколо знакову історичну архітектуру, та вони дуже пишаються Луцьком та усією Волинню. Зацікавилися, тоді знайдіть розклад руху автобусів по області, автовокзали Волинської області пропонують маршрути за різними напрямками.

Відпочинок у Волинській області означає знайомство одночасно з історією, культурою та архітектурною спадщиною Волині. Це і старовинні собори, які є майже в кожному волинському місті, надзвичайна природа, достатньо рекреаційного комплексу Шацького парку.

У піснях Волинський край поетично називають блакитнооким. Дійсно тут налічуеться 220 великих і малих озер. Найбільші серед них – Світязь, Пулемецьке, Турське. Налічується майже 130 річок і річечок.

Ось ви опинилися у Луцьку. Знайомство варто почати з відвідування старовинних монастирів, храмів, які дуже вразять своєю величчю туриста. Соборів та храмів – багато, почніть екскурсію з огляду Петропавлівського костелу, Троїцького собору. Останній спочатку був костелом і складовою монастиря бернардинів, навколо якого формувалася міська забудова XVIII-XIX ст. Збереглися келії і стіни монастиря. Одна з найстаріших споруд міста Покровська церква. Головна реліквія – ікона Волинської Богоматері, шедевр українського малярства XIII-XIV вв.

В Луцьку можна поповнити свої знання з українського мистецтва. В місті працюють український музично-драматичний театр, театр ляльок, філармонія, краєзнавчий музей, музей волинської ікони. У вежах Луцького замку розміщуються музейні експозиції, які знайомлять відвідувачів з різновидами старовинних дзвонів, зброєю та будівельної керамікою минулих століть. З Луцьком пов'язана діяльність поета Братковського, просвітителя Петра Могили, письменника Пантелеймона Куліша, поетеси Лесі Українки.

Шацький національний природний парк – незайманий куточок Волинського Полісся на крайньому північному заході області, неподалік від селища Шацьк. Це 33 тисячі га лісів, боліт та озер. На території парку 22 озера, в тому числі найбільше озеро України – Світязь. Прозора вода озера містить велику кількість іонів срібла. В часи Речі Посполитої зі Світязя возили воду в бочках до Варшави.