Платна реклама — не єдиний ефективний спосіб просування бізнесу у соцмережах. Існує багато безкоштовних методів, які добре впораються з цим завданням.
Що потрібно зробити до початку просування
Створення сторінки бренду у соцмережі — це проміжний етап. Робота, від якої залежить ефективність, починається значно раніше. Аби просування бренду в соціальних мережах мало результат, насамперед потрібно провести ґрунтовний аналіз.
Ключові дії у цей період:
- Провести аналіз бізнесу та визначити мету виходу в соцмережі. Сформулювати бажаний результат від просування: підвищення трафіку, залучення, заявки, продаж тощо. Визначити часовий проміжок отримання результату — так буде простіше вибрати потрібний інструмент.
- Проаналізувати аудиторію. Визначити покупця та вибрати соцмережу — всі майданчики відрізняються демографічними та віковими показниками. Визначити інтереси, потреби, проблеми, характеристики потенційного покупця та, як наслідок, спосіб комунікації, рекламний напрям, характер публікацій.
- Проаналізувати конкурентів. Детально вивчити сторінки п'яти-шести конкурентів. На основі отриманої інформації визначити, яку УТП сформувати та чим залучити клієнтів.
- Опрацювати стратегію. Вона має відповідати на низку питань: яка мета, яка ЦА, в яких соціальних мережах просувати, які інструменти використовувати. Також необхідно опрацювати KPI та конкретні завдання, інструменти та способи просування, джерела трафіку.
Оформлення та контент
Важливо правильно оформити профіль. До основних складових оформлення належать:
- шапка профілю — повинна легко читатися, ім'я групи або профілю має бути незабутнім, в описі потрібно вказати переваги для клієнта, обкладинка та аватар мають відповідати бренду;
- візуальне оформлення — використання палітри фірмового кольору бренду, врахування переваг ЦА, позиціювання компанії, стиль профілю, композиційні рішення;
- текстове оформлення — простота та логічність структури, грамотність, правильне оформлення, формат, тональність спілкування з аудиторією, унікальність контенту.
Інструменти просування
В соцмережах можна використовувати кілька ефективних інструментів просування:
- Зникаючі історії. Залучають людей, викликають зацікавленість та відгук користувачів. Ефективні добре продумані історії, які мають конкретну мету, спрямовані на споживача, відображають цінності бізнесу та оформлені в єдиному стилі.
- Хештеги — низькочастотні, середньочастотні та високочастотні. Ключові слова, завдяки яким люди зможуть знайти сторінку, пост або відео.
- Геомітки — дають змогу вказати, де знаходиться офіс чи магазин. Якщо це інтернет-магазин, то підбираються місця, де найчастіше буває ЦА. Геолокація ставиться на пости та історії.
- Взаємопіар — взаємодія з групами та акаунтами зі схожою ЦА. Сторіс, партнерські пости, спільні прямі ефіри.
- Конкурси та розіграші — у цьому випадку важливо добре продумати механізм проведення, щоб учасниками були виключно представники ЦА.
- Посилання на соцмережі бренду. Можна вказувати на сайті самої компанії, в новинах бренду, в e-mail та sms-розсилках, у месенджерах, на візитівках, листівках, в офлайн-точці, у публікаціях у ЗМІ та на сторонніх майданчиках.
У соцмережах можна просувати бренд без додаткового рекламного бюджету, однак це потребуватиме більше часу. Інструменти допоможуть залучити підписників та збільшити кількість продажів. Відчутний результат може бути через 6–12 місяців.