Багато людей плутають шовк і атласну тканину, але чи знаєте ви, що насправді атлас – це не тканина, а переплетення? Щоб більше не помилятися і допомогти вибрати потрібний матеріал, пояснюємо різницю між цими двома термінами.

Визначення та головні переваги шовку

Шовк - це натуральне волокно, яке отримують з коконів шовкопряда. Тканина з цього матеріалу від природи м'яка і блискуча. Існують різні види шовку, такі як шифон, креп, органза, парча, шовковий атлас тощо. Щоб дізнатися все про шовк, ви можете ознайомитися з нашими посібниками з купівлі. Історія, виробництво та переваги, ми розповімо вам все про це благородне та натуральне волокно.

Що таке атлас?

Атлас - це не тканина, а техніка плетіння. Крім того, говорити лише про атлас насправді не має сенсу. Дійсно, доречно було б назвати використовуване волокно: шовковий атлас, найрозкішніший, бавовна, льон, вовна, поліефірний атлас або навіть змішаний атлас. Щоб зрозуміти схожість між шовком і поліефірним атласом, наприклад, дуже простий курс текстилю в порядку. Ми називаємо «переплетенням» клубок ниток (основи та качка для знавців), які утворюють тканину. Існує 3 основних плетіння:

  • Канва або тафта;
  • Саржа;
  • Сатин.

Порівнюючи ткацькі переплетення, ми бачимо, що для сатину менше перетинань ниток. З верхнього боку тканина буде більш гладкою і краще відбиватиме світло. Реверс буде матовим. Тому саме це плетіння додасть матеріалу блискучу сторону. У випадку з шовковим атласом блиск буде ще більше, ніж у бавовняного або поліефірного атласу через саму природу волокна. Атлас, який найчастіше можна знайти на ринку і який ми порівнюємо з шовком, це переважно поліефірний атлас. Менш дорогий, але і набагато менш якісний.

Порівняння: шовк проти атласу

Завдяки багатьом амінокислотам, які входять до його складу і які організм людини легко засвоює, шовк живить і підтримує зволоженість шкіри та волосся. Він зменшує складки сну, таким чином, надаючи антивіковий ефект. Він не вбирає креми та дозволяє вам повною мірою скористатися перевагами вашої вечірньої процедури краси. Ваше волосся більше не буде розвиватися, воно стане менш ламким і шовковистим.  Шовк, крім свого незрівнянного дотику, є терморегулятором і не вбирає вологу. Це означає, що влітку він допоможе вам охолодитися, а взимку збереже тепло та зігріє вас. Є також шовкові аксесуари для зимових видів спорту, такі як балаклави та рукавички, які можна носити самостійно або під спорядженням.

Як відрізнити шовк від поліефірного атласу?

Найкращий тест, щоб визначити, чи маєте ви справу зі справжнім шовком, це вогонь:

  1. Справжній натуральний шовк горить повільніше і пахне горілим волоссям. Якщо зняти шовк з вогню, горіння припиняється, і матеріал стає розсипчастим.
  2. Поліефірний сатин пахне горілим пластиком і виділяє чорний дим. На відміну від справжнього шовку, коли ви знімаєте поліестер з вогню, він продовжує горіти.

Остерігайтеся шахрайства

Багато продавців користуються плутаниною, продаючи поліефірний атлас, вказуючи, що це шовк. Поліефірний сатин коштує набагато дешевше, тому що його легше виробляти та використовує недорогі та низькоякісні ресурси. Ціна шовку значною мірою виправдовується більш складним виробництвом, зокрема веденням шовківництва та плетінням отриманого волокна. Виробництво дуже ретельного шовку вимагає кваліфікованої робочої сили. Тому радимо остерігатися надто привабливих пропозицій.

Якщо ви думаєте, що отримуєте ті ж переваги, що й шовкові наволочки, купуючи дешеву атласну наволочку, ви будете розчаровані. Дійсно, поліефірний атлас змушує вас потіти, і він є електростатичним.