Від кінця осені цього року має початися процес часткового звільнення зі служби українських військових, які тривалий час перебувають в армії, це відбуватиметься за указами президента, повідомив в інтерв’ю ТСН міністр оборони України Михайло Федоров, пише Радіо Свобода.
За його словами, указ голови держави матиме пріоритет над контрактами, які підписують військові.
Міністр уточнив, що для звільнення буде два критерії: скільки днів людина на службі в армії і скільки була на бойових позиціях.
Міністр зазначив: якщо військовий служить від 2022 року, почув, що почнеться у якомусь форматі звільнення зі служби, але не знає при цьому, чи його звільнять, він може підписати контракт на 24 місяці.
На запитання про те, хто це буде визначати, Федоров сказав: «Генеральний штаб на основі даних про кількість бойових і терміни служби. Ми зробимо калькулятор. Кожен військовослужбовець зможе подивитися, в який місяць він зможе потрапити».
Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!