Сьогодні, 21 березня, закарпатські ЗМІ облетіла новина про придбання Віктором Медведчуком та його дружиною гуманітарною допомоги у вигляді деяких медзасобів та експрес-тестів для виявлення коронавірусу Covid-19.
Як пише видання ZakInsider, згадувана допомога роздається політичною партією “Опозиційна платформа “За життя” по деяким закарпатським районним лікарням.
У цьому контексті, зазначають журналісти видання, дивує позиція правоохоронних органів, МОЗу та відділу охорони здоров’я Закарпатської ОДА, які не реагують на те, що в медзаклади області передаються експрес-тести без сертифікату відповідності Державної Системи сертифікації.
І хоча медзасоби, які передаються в лікарні, можуть бути марковані брендами європейських компаній, без перевірки відповідними компетентними органами України та видачі сертифікату відповідності, все це може бути як неякісною продукцією так і простими підробками.
Таким чином, закарпатські лікарні, пояснюють журналісти, отримують тест-системи, авансом довіряючи тим результатам, на які вони вкажуть.
Як повідомляють джерела ZakInsider у Закарпатській обласній інфекційній лікарні, сам по собі експрес-тест і взагалі не дає стовідсоткової гарантії щодо наявності чи відсутності в організмі інфекції 2019 nCoV!
Саме тому зразки біологічних досліджень з областей відправляються до лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ у Києві, де методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) встановлюють наявніть інфекції на ранніх стадіях зі стовідсотковою гарантією.
Цей метод застосовується в багатьох областях – від криміналістики до наукових експериментів. З його допомогою, наприклад, виявляють спадкові захворювання або визначають батьківство.
При ПЛР спеціально відібраний фрагмент ДНК копіюється і розмножується в термоциклері для пошуку конкретних фрагментів ДНК, наприклад, коронавірусу. Процедура дозволяє встановити, чи присутні в організмі хвороботворні мікроорганізми, і якщо так, то в якій кількості. При вірусних інфекціях це називається “вірусне навантаження”.
Такі тест системи в рази дорожчі від менш ефективних експрес-тестів, які закуповують політики для власного піару.
Світові медичні видання також вказують на те, що при негативному результаті стовідсотково виключити можливе інфікування SARS-CoV-2 не можна!
Днями на територію України повернулися сотні тисяч заробітчан, велика частка українців – це закарпатці, які роз’їхалися по селам області та повинні витримати 14-денну ізоляцію, а в разі наявності симптомів ГРВІ звернутися до медиків.
Можна тільки уявити, якщо згадувані експрес-тести вкажуть на відсутність хвороби у дійсно інфікованої людини, яка продовжить контакт з своїми родичами та друзями в межах нашої тісної області.
Чому закарпатські правоохоронці не контролюють наявність сертифікатів на експрес-тестах якими піаряться політики?
Чому від закарпатців приховують інформацію про наявність сертифікатів на експрес-тести в усіх районних лікарнях області?
Головне – хто нестиме за це відповідальність в разі початку масштабного зараження наших краян?
Читайте також по темі:
- В Україні зафіксована перша смерть від коронавірусу
- Україна закриває усі кордони для громадян інших країн
- Що робити українцям, які не встигнуть повернутись з-за кордону до 17 березня: пояснення МЗС
- В Україні госпіталізували ще трьох осіб із підозрою на коронавірус, серед них є дитина
- Їжа в номер і порожні басейни: як живуть українські туристи, які опинилися в зоні карантину в Єгипті
- У МВС України пропонують карати в`язницею за навмисне зараження інших та недотримання карантину
- В Італії від коронавірусу померла українка (ФОТО)
- Ужгородську РДА просять виділити кошти на придбання тест-систем для виявлення коронавірусу
- Епідемія коронавірусу: в Ужгороді ретельно прибирають міські "Електрони"
- Коронавірусна паніка: чи запасаються ужгородці продуктами через карантин (ВІДЕО)
- Голова МОЗ Ємець закликав закрити ТРЦ, перепрофілювати лікарні та обмежити збори до 10 осіб
- В Закарпатській обласній інфекційній лікарні знаходяться 3 чоловік з підозрою на коронавірус
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та отримуйте новини ще оперативніше!