На територiї Захiдної України у будь-який час може статися землетрус потужнiстю у 8-9 балiв за 12-бальною шкалою Рiхтера.
Гiрський масив на кордонi стику Українських та Румунських Карпат майже так само активний як i у Чилi.
Про це неодноразово заявляли українськi та румунськi фахiвцi.
За iнформацiєю заступника директора iнституту геофiзики НАН України Олександра Кендзера, Закарпаття найближчим часом може сколихнути глобальний землетрус, адже цей регiон входить до зони сейсмiчної активностi.
За його словами Кендзера, як свiдчать дослiдження архiвних даних потужнi землетруси на Закарпаттi вiдбуваються кожнi 100-120 рокiв, а останнє з них було зафiксовано в 1908 роцi.
«Безумовно, є причина для хвилювань, бо, якщо ми подивимося на карту сейсмiчного реагування на територiї України, то там показано, що на Закарпаттi можуть бути глобальнi землетруси. Вони вже i були. Мiсцевi ефекти навiть досягали 8 балiв», — поiнформував геофiзик.
Нагадаємо, останнiй раз землетрус на прикордонних з Румунiєю районах України вiдбувся 28 жовтня цього року, незначнi коливання спостерiгалися у сусiднiй країнi. Щоправда все обiйшлося без негативних наслiдкiв.
- Пiсля закiнчення поштовхiв постарайтесь вийти з будинку (сильнi землетруси переважно тривають вiд 10 до 20 секунд, iнодi до хвилини).
- Оскiльки можливi повторнi поштовхи, тримайтесь несучих стiн.
- Рухаючись в примiщеннi i виходячи з нього, остерiгайтесь падаючих обломкiв, обiрваних електропроводiв i металевих предметiв, до яких тi торкаються.
- Для захисту вiд пилу, який утворюється при руйнуваннi будинку використовуйте шматок одягу.
- Якщо ви прокинулись вiд пiдземних поштовхiв у жодному випадку не вмикайте електричне освiтлення (це може призвести до короткого замикання) та не запалюйте сiрники i запальнички (газопровiд вже може бути зруйнований).
- Користуйтесь лише кишеньковим лiхтариком; не витрачайте час на одягання, а захопивши лише найнеобхiднiше дiйте вiдповiдно до попереднiх параграфiв. Якщо ви в лiжку, експерти радять скотитись на пiдлогу.
- Найбезпечнiше мiсце буде навколо лiжка.
Якщо землетрус застав у транспортi
- Попросiть водiя плавно загальмувати подалi вiд високих будинкiв. Залишайтесь в транспортi до завершення поштовхiв.
Якщо землетрус застав вас в лiсi
- Щоб втриматись на ногах не спирайтесь до дерев i не хапайтесь за них, оскiльки пiд час поштовхiв вони можуть рухатись подiбно сталевої пружини.
Читайте також: 20 років тому Закарпаття сколихнув катастрофічний паводок, який забрав життя 17 людей (ФОТО)
Джерело