14 жовтня о 17:00 в Ужгороді на базі культурно-історичного центру "Совине Гніздо" стартує XIV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Закарпаття стане однією з 22 двох областей України, що цього року долучились до показів, загалом вони охоплять близько 200 міст та містечок. Фестиваль неполітичний та некомерційний, вхід на всі події є традиційно безкоштовним.

Метою та місією Docudays UA є популяризація та розвиток документального кіно задля підвищення рівня дотримання прав людини в Україні, сприяння розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. 

В рамках цьогорічної програми також відкриється експозиція "Моя Армія. Бачити серцем" та відбудеться презентація фотокниги ".RAW Історія змін українців та армії" – 137 фоторобіт від 33 фотографів, які фіксують події на передовій та історії людей, котрі творять літопис нового суспільства та нової армії. Основне завдання проекту – відстежити та задокументувати становлення нового українського війська через спогади очевидців і безпосередніх учасників цього процесу. Співавторами цього видання стали відомі фотожурналісти, фотокореспонденти, куратори з України, Білорусі, США тощо, такі як Олександр Глядєлов, Брендан Гоффман, Йосип Сивенький, Олександр Васюкович та інші. Це унікальна подія ініційованого Міністерством оборони України всеукраїнського фотопроекту "Армія. Друге народження". Презентують проект Анна Войтенко та Іван Чернічкін, запрошені автори Макс Левін, Сергій Моргунов та Юлія Кочетова-Набожняк, котра, до речі, є ще й творцем фільму "До скорого", що увійшов до програми кінопоказів в Ужгороді. (відкриття експозиції 14 жовтня о 17:00).