10 червня, у парку Підзамковий відбудеться унікальна для Ужгорода подія – форум-фестиваль «Місто щасливих дітей». Чому унікальна? Тому що такого заходу в нашому місті, як, власне, і у Закарпатті ще не було. Для чого цей форум-фестиваль? Для того, щоб привернути увагу дорослих до потреб дітей (а зазвичай це час і трохи уваги), укріпити сімейні зв’язки, продемонструвати широкі можливості для якісного відпочинку та розвитку дітей. А ще – щоб показати: фестивалі для дітей можуть бути без диму, пива, шашликів, проте з цікавим творчо-розважальним та смисловим наповненням, – кажуть організатори.

В чому особливість «Міста щасливих дітей»?

Захід має потужну соціальну складову. По-перше, через локацію «Мамина кав’ярня» (жінки печуть тістечка-печива, варять компоти-лимонади) збирають кошти на лікування Катрусі Лісовець (абсолютно вся виручка буде перерахована дівчинці). Так само кошти для дівчинки збиратимуться і через продаж лотереї. По-друге, до заходу залучатимуться дітки з обмеженими фізичними можливостями, які разом із здоровими гратимуться, братимуть участь у естафетах та інших активностях.
Вхід на фестиваль відкритий для всіх охочих. Особливо організатори хочуть залучити дітей із соціально-незахищених верств населення. Саме тому всі заходи — абсолютно безкоштовні. Більше того, наразі залучаються спонсори, які могли б надати призовий фонд для різних активностей.
Організатори переймаються тим, аби дітям було комфортно і прагнуть забезпечити базові потреби. Планують встановлення достатньої кількості кулерів з водою, доступ до якої діти та батьки матимуть безкоштовно. Для мам з малими дітками буде встановлено пеленальні столики. При вході на територію проведення заходу діятиме інфоцентр. На території чергуватиме бригада “швидкої” і поліцейські. Проводять переговори про безкоштовне курсування потягу по дитячій залізниці, аби якомога більше дітей взяли участь у фестивалі, комфортно добравшись до місця проведення.
Вперше на відносно невеликій території будуть представлені різні активності та проекти для дітей та за участю дітей.

У програмі, серед іншого:

активності, до яких залучені як батьки, так і діти, інтерактивні ігри, спортивно-інтелектуальний квест, змагання, естафети;
показові виступи із залученням дітей (айкідо, хортинг, стронгмени, чемпіонська руханка, зумба, спортивні заняття мам з дітьми та дитяча йога тощо). Тобто діти не просто дивитимуться, а й випробують різні види активності самостійно;
арт-терапія (пісочна та художня);
майстер-класи від хендмейдерів (з ліпки вареників, гончарства, миловаріння, декоративного оздоблення камінців та дерев’яних фігурок, виготовлення прикрас тощо);
літературна локація, казкописання з дітьми;
інтерактивні презентації дитячих центрів та таборів відпочинку;
перший в Закарпатті батл аніматорів;
встановлення дитячого рекорду з виготовлення слаймів;
дискотека із мильними бульбашками;
зона для мам, відкритий університет (лекції та тренінги);
виставка дитячих фотографій;
фотозони (одну з них виготовляють і оформлюють самі діти під час фестивалю);
слінгодефіле;
заняття з робототехніки;
ярд-сейл та багато іншого.

Це – абсолютно некомерційний проект. Тобто ні організатори, ні інші учасники не отримують фінансової вигоди від організації та проведення заходу.