У Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту проходить персональна виставка робіт члена Національної спілки художників України Петра Свалявчика.

Петро – гідний представник мистецької родини Свалявчиків (батько – народний художник України Василь Свалявчик, сестра – заслужена артистка України Вікторія Свалявчик-Цанько). В минулому році молодий митець відзначився на ІV-му Інтернаціональному конкурсі пленерного живопису великого формату, що проходив під егідою ЮНЕСКО у Франції. Тоді талановитий закарпатець увійшов до четвірки найкращих портретистів Європи, залишивши позаду з сотню професійних художників із різних країн. Цікаво, що перемогу авторові приніс портрет його дружини.

Саме портрети переважають і в представленій нині експозиції, що розгорнулась у двох музейних залах. Це понад 40 вибраних робіт за останні три роки.

Помітну частину збірки становлять портрети дітей. За словами митця, це – як портрети власних чад та дітей друзів, так і роботи з приватних колекцій. Художник зізнався: писати дітей складніше, ніж дорослих. Утім, динаміку переживань малечі, що виявляється у погляді, міміці, жестах – автор передає майстерно. Взяти хоча б хлопчика, який тримає повітряну кульку: в його образі читаються і сором’язливість, і очікування дива, і хвилювання, що свято може скінчитись… Такі живі, щирі та невимушені образи випромінюють добру енергетику та створюють атмосферу душевності й затишку.

Запортретовані автором і не менш цікаві та настроєві жіночі образи в народному вбранні, що вдало перегукуються з колоритними закарпатськими натюрмортами. Представлені й кілька пейзажів.

Оглянути виставку охочі зможуть упродовж двох тижнів, після чого митець планує експонувати свій доробок і в атріумі будівлі Закарпатської облдержадміністрації та облради.