– "Жива Бібліотека" влаштована і працює зовсім як справжня. Тільки наповнюють її не паперові книги, а живі люди, і читання – це діалог двох особистостей. Мета проекту – допомогти абсолютно різним людям порозумітися і позбавитися від упереджень, забобонів, стереотипів по відношенню до оточуючих людей і, можливо, дізнатися щось нове про себе. У якості "живих книг" виступають люди, що належать до різних субкультур, релігій; люди різної сексуальної орієнтації; представники професій; люди, що ведуть незвичайний спосіб життя, які не вписуються в суспільні рамки, люди з цікавим життєвим досвідом. Читачі можуть через особисте спілкування скласти свою власну, відмінну від тої, що нав’язується про тих, хто не схожий на них, хоча і живе на одній з ними вулиці, в одному місті, країні, світі, – кажуть організатори.
"Жива Бібліотека" – це проект, присвячений різноманітності нашого суспільства і тому, що різні люди мають рівні права на існування, розуміння і повагу.
– Щоб стати читачем/кою "Живої бібліотеки", потрібно зареєструватися в бібліотекаря/ки, які працюватимуть при вході до "Живої бібліотеки". Це абсолютно безкоштовно, однак читачі/ки повинні дотримуватися певних правил: за раз можна брати одну книгу; повернути її назад у бібліотеку потрібно в такому ж фізичному та психічному стані. Книгам можна ставити будь-які запитання, головне – це бути відкритими до діалогу й мати бажання довідатися щось нове. Звісно ж, у "Живій бібліотеці" немає місця словесним чи фізичним образам, – йдеться в описі до події.