Видатний український драматург Олександр Євдокимович Корнійчук написав історичну драму „Богдан Хмельницький” (1938 р.), але свою злободенність вона не втратила і в наші дні. Твір сюжетний, насичений великою кількістю гострих драматичних ситуацій, захоплююче побудованих інтриг, а тому ось уже понад 75 років відзначається потенційною сценічністю. Метою драматурга було: створити драму, сповнену динаміки, де дії розгортаються швидко і напружено. Автор блискуче справився з цим завданням.

Провідним наскрізним в історичній драмі є конфлікт між українським народом та його іноземними поневолювачами – польськими магнатами. 

В центрі уваги автора винятковий герой Богдан Хмельницький – мудрий політик, стратег, полководець. Правдиво зображуючи героїчні постаті головного героя та його соратників Кривоноса, Богуна та багатьох інших позитивних дійових осіб епопеї, автор чудово показує  образи негативних героїв драми, таких як Лизогуб, Лубенко, Горобець; разом з тим, він не оминає й інтимного життя гетьмана, тому в тканині сюжету з`являється й образ шляхтянки Зосі. 

Сподіваємось,  що  історична  музична драма О.Корнійчука  „Богдан Хмельницький”, поставлена на сцені театру міста над Ужем в січні  2015 року відомим українським  режисером Олександром Саркісьянцом, сподобається нашим глядачам і стане окрасою   діючого репертуару театру.