В рамках Ночі музеїв у арт-центрі "Галерея Ілько" відбудеться лекція Сергія Полежаки «Фотожурналістська освіта за кордоном" (теорія та практика).

Сергiй Полежака - візуальний журналіст, мешкає в Києві та Орхусі, де завершує навчання в Danish School of Media and Journalism.
Починав кар’єру у 2011 зі співпраці з новинними агенціями Reuters, EPA, AP, AFP тощо, поступово перейшов до роботи з міжнародними виданнями, такими, як Der Spiegel, La Vanguardia, Het Nieuwsblad, Tages Anzeiger. З початку Євромайдану та надалі працював переважно в команді з журналістом видання Bild, продукуючи фото та відеоісторії з Києва, Донецька, Слов’янська, Маріуполя, місці падіння MH17 та інших гарячих точках сходу України. В 2015 став стипендіатом Данської школи журналістики, де вступив на фотофакультет.
Окрім замовних зйомок, працює над власними довгостроковими документальними фотопроектами. Так, серія «Мости Донбасу» завершилася авторською виставкою в культурному центрі Izone в квітні 2016 року.

Лекція розрахована на молодих фотографів, які шукають шляхів реалізації своєї творчості і складається з чотирьох частин:

1. Приклади освітніх програм для фотожурналістів, які вже успішно функціонують за кордоном.

2. Практичний досвід самого Сергія на прикладі його навчання в Данській Школі журналістики та участі в міжнародних воркшопах, про дедалі більш важливу відеокомпоненту та те, як цьому навчають.

3. Детальний розбір процесу подачі заявок на навчальні курси. Як готувати тексти та фотографії, як аплікаційні заявки виглядають у професійних фотографів.

4. Оцінка негативного досвіду подачі заявок або чому вам відмовили?

Лекція Сергія Полежаки - це короткий екскурс в конкретний досвід. Досвід, який вчить шукати себе, бути самостійним, визначитися зі своїми бажаннями. В Україні багато талановитих людей, які не можуть знайти собі місце. Ця лекція допоможе деяким з них знайти конкретне рішення своїх проблем, інших же надихне на рух вперед.