В середу, 18 травня 2016 року о 14 годині у залі Вченої ради Ректорату УжНУ (площа Народна, 2, м. Ужгород, 2 поверх) відбудеться форум на тему «Децентралізація: виклики та можливості для міста Ужгорода».
Під час заходу буде обговорено про те з якими труднощами стикаються міста в умовах децентралізації. Чи можливо досягти успіху занедбаній міській громаді? Для чого потрібно створювати установи муніципального розвитку? Буде продемонстровано досвід стратегічного управління містами України, зокрема на прикладі агломерації міста Львова та суміжних громад.

Своїм досвідом та баченням з ужгородцями поділяться експерти: 
- Вікторія Мришук, експерт Інституту суспільного-економічних досліджень (Київ), координатор громадської ініціативи прямої дії#включайся
- Андрій Пундор, керівник програми стратегія Інституту міста (Львів)
- Олег Лукша, експерт Офісу реформ у Закарпатській області
- Олег Боршовський, заступник начальника управління містобудування та архітектури Закарпатської ОДА 
- Микола Яцков, регіональний координатор Інституту Республіка 

Захід проводиться в раках Всеукраїнської кампанії «Успішна громада» та в рамках Ініціативи #Ужгород2040.

ІНІЦІАТИВА #Ужгород2040 – заснована з метою просування стратегічного підходу в управлінні містом Ужгородом на засадах участі громадян та є неформальним обєднанням громадських організацій: Регіональне молодіжне екологічне об’єднання “Екосфера”, ВГО “Інститут Республіка”, Інститут міста Ужгорода, Обєднання “Самопоміч”, Карпатське агентство прав людини “Вестед”