10:16, 5 грудня 2011 р.
Вирішувати якою бути площі Народній мають ужгородці
Підгрунтям для цього стало повідомлення про зустріч голови закарпатської ОДА Олександра Ледиди та головного банкіра Валерія Коляска, на якій після багаторічної перерви знову постало питання забудови площі Народної.
Микола Веґеш, голова депутатської комісії з питань освіти, науки, культури, духов¬ності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики обласної ради, ректор УжНУ:
– У часи, коли Закарпаття входило до складу Чехословацької Респуб¬ліки Ужгород набув сучасної архітектурної довершеності. Саме тоді було забудовано сучасну площу Народну. 9 березня 1999 року тут установили пам’ятник Тарасу Шевченку. Тобто нині маємо завершений архітектурний ансамбль. Розмови про дальші зміни ведуться не один рік. Але будь-які наміри мають насамперед здобути схвалення громади міста. Перед тим, як зважуватися на будь-які рішення щодо впровадження нових проектів, слід улаштувати громадські слухання. До мене, як до депутата обласної ради, в ці дні зверталося чимало мешканців обласного центру. Їх думка однозначна: більшість висловлюється за збереження нинішнього обличчя площі Народної. Забудова – не на часі.
Маргарита Мощак, голова РВ УСПП в Закарпатській області, член виконкому Ужгородської міськради:
– Зводити чи ні новобудови в історичній частині обласного центру – повинні вирішувати фахівці, звичайно, враховуючи думку громади. Скільки я спілкуюся з багатьма ужгородцями, ще не чула міркування «за». Тим більше досить категорично «проти» висловлюються фахівці – архітектори, мистецтвознавці. Адже йдеться про ще одне велике офісне приміщення для десятків людей у самому центрі міста, де й так уже важко проїхати, припаркуватися. Крім уже сформованого ансамблю площі Народної втратимо ще один з уже й так небагатьох зелених клаптиків Ужгорода, доведеться кудись переносити пам’ятник совісті й честі України – Тарасу Шевченку. Я просто не розумію, чому так принципово зводити нове приміщення саме поряд з обласною адміністрацією. Адже в Ужгороді достатньо вільних і більш зручних навіть для офісних працівників куточків, де сучасна будівля представництва головного банку країни може стати не яблуком розбрату», а окрасою міста.
Володимир Чубірко, депутат Закарпатської обласної ради:
– Усе треба робити фахово, виважено, враховуючи думку ужгородців. На мій погляд, забудовники мали б запропонувати на суд громадськості проект, макет споруди, провести широке обговорення, і, переконаний, тоді спільними зусиллями знайшли б компроміс – що, де і яке будувати.
Юрій Переста, професор, декан стоматологічного факультету УжНУ, депутат обласної ради:
– Сьогодні є історично сформована чудова площа, до якої всі звикли, затишне місце відпочинку, візитівка Ужгорода і Закарпаття. Чи доцільно її забудовувати, збільшуючи відтак поряд із головною адмінбудівлею краю, економічним факультетом УжНУ, дитячою поліклінікою кількість чиновників, машин? Переважна частина ужгородців вважає – ні. Адже тоді доведеться, по-перше, переносити пам’ятник Тарасу Шевченку, по-друге, міняти архітектурний ландшафт площі, по-третє, прокладати там численні комунікації, по-четверте, знищити ще один шматочок зеленої зони, а потім, вочевидь, і зводити паркінги. Але ж головна площа Ужгорода гордо названа Народною, тому народу, ужгородцям, і вирішувати, якою вона має бути.
Федір Шандор, кандидат наук, завкафедри туризму УжНУ:
– У чехословацький період через банк, для якого зводилося приміщення, де нині розміщується закарпатське управління НБУ, проходили реальні гроші, здійснювалися фінансові операції. І місця для всього і всіх там вистачало. Нинішня ж установа оперує більше віртуальним – директивними, статистичними, контрольними функціями. Тому, вважаю, проблему, мовляв, працівникам не вистачає місця, забагато комп’ютерів, можна вирішити сучасними технічними мобільними пристроями. І це було б для державного бюджету, який наповнюємо зокрема й ми, ужгородці, навіть дешевше, ніж будувати нову споруду. Але якщо вже є настільки нагальна потреба у новій споруді, треба зводити її в депресивній частині міста, і тим допомогти новим мікрорайонам, поліпшивши інфраструктуру, проклавши мережу комунікацій. Народна – сердечко нашого міста, то чи варто завдавати йому ще одного бетонно-скляного удару?
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:18, Вчора
2
10:14, 9 грудня
5
09:16, 11 грудня
live comments feed...