• Головна
  • «Говерла-Закарпаття»: підсумки виступів у першій половині сезону
09:58, 30 листопада 2011 р.

«Говерла-Закарпаття»: підсумки виступів у першій половині сезону

А тепер трохи статистики. Упродовж осінньо-літньої частини сезону в складі «Говерли-Закарпаття» на поле виходили 26 футболістів, з яких 15 забили у ворота суперників 34 м’ячі (20 — вдома, 14 — на виїзді). З них удома 13 голів було забито у першому таймі, 7 — у другому. На виїзді закарпатці у першій половині гри вражали ворота суперників 10 разів, у другому — 4 рази. Найкращим голеодором ужгородів став грузинський форвард Лаша Джакобія, який записав на свій рахунок 7 голів.

У власні ворота «Говерла» пропустила 11 м’ячів (2 — вдома, 9 — на виїзді), один з яких автогол. З них удома - по одному м’ячу у першому та другому таймах, на виїзді 4 голи ужгородці пропустили в першій сорокап’ятихвилинці (з них 2 з пенальті) та 5 у другому таймі (з них 1 з пенальті).

Найбільша перемога ужгородців була зафіксована у 16-му турі, коли підопічні Олександра Севідова розгромили вдома білоцерківський «Арсенал» — 5:0, найбільша поразка — 1:2 сталася у 20-му турі в Севастополі. Найпопулярніший рахунок першої половини сезону за участю нашої команди — 1:0. З таким результатом завершилися 10 поєдинків, у трьох з них підопічні Олександра Севідова терпіли поразку. До речі, всі три поразки, які зазнали ужгородці сталися у виїзних матчах. Під час аналізу програних поєдинків на підсумковій прес-конференції з представниками ЗМІ головний тренер «Говерли-Закарпаття» О. Севідов зазначив: «Нещасний випадок у нас стався у Добромилі. Львів’яни забили гол, а потім притислися до власних воріт, «окопалися» і втримали ворота «сухими». Друга поразка в Севастополі — незаслужена. Помилки арбітра, які, як мені відомо, Колліна не визнав, вплинули на результат цієї гри. Поразку, яку визнаю, була в матчі з «Кримтеплицею», — там все «по ділу», програли як по грі, так і за кількістю гострих моментів».

Участь у Кубку України вдалим для «Говерли» не назвеш. Якщо у другому попередньому етапі ужгородці з потугами на останніх хвилинах, завдяки м’ячу С. Кучеренка зуміли вирвати перемогу вдома у харківського «Геліоса», то на стадії 1/16 їх зупинив запорізький «Металург», який переміг «Говерлу» з рахунком — 1:0. «Жереб нам вибрав найнезручнішого суперника в 1/16 », — зазначив з приводу кубкових баталій «Говерли» коуч команди.

Найбільшу кількість ігор у футболці «Говерли-Закарпаття» –21 (1861 ігрових хвилин) на полі провів центральний захисник Євген Єлісєєв. 43 рази арбітри виймали перед гравцями «Говерли» жовті картки. Найбільшим порушником у складі ужгородців став центрбек Павло Щедраков, котрий назбирав 5 «гірчичників».

Щодо турнірної таблиці, то маємо непоганий гандикап у 7 очок від найближчих переслідувачів, білоцерківського «Арсеналу», але скоріш за все, справжнім нашим конкурентом у боротьбі за вихід до прем’єр-ліги буде «Севастополь», котрий відстає на 11 очок.

Щодо відвідуваності матчів «Говерли», то згідно офіційної статистики за перипетіями подій на полі споглядали майже 52 тисячі глядачів. З них більше 30 тисяч на виїзді, майже, 22 тисячі у рідних стінах.

Грали та забивали

Рік заснування: 1925

Стадіон: «Авангард» — 10604 місць

Почесний президент: Іван Шуфрич (31.05.1940)

Головний тренер: Олександр Севідов (17.07.69)