Закарпатцю в середньому за годину роботи платять 14 грн., у той час як по Україні - 17 грн.


У вересні п.р. на підприємствах, в установах та організаціях щомісячного обліку було зайнято 192,8 тис. штатних працівників, середня номінальна заробітна плата їх склала – 2176 грн., що на 3,6% більше ніж у серпні п.р. та на 9,2% – ніж у вересні минулого року. Заробітна плата працівників підприємств, установ та організацій щомісячного обліку області у 2,3 рази перевищувала рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів (з 1 квітня 2011р. встановлені мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум для працездатної особи – 960 грн.), однак на 20,5% була меншою від середнього рівня по Україні. Нарахування за оплачену годину у вересні склали 14,01 грн. проти 17,00 грн. в середньому по Україні. 
За розмірами середньомісячної зарплати у вересні першість традиційно утримували установи державного управління, підприємства по виробництву та розподіленню електроенергії, газу та води, транспорту, установи фінансової діяльності. Заробітна плата у працівників зазначених установ та підприємств перевищувала середній показник в економіці області від 20,0% до 50,6%.
Значно нижчою, була зарплата працівників підприємств готельно-ресторанного господарства, сільського господарства, мисливства та пов’язаних з ними послуг, рибальства, рибництва, в установах охорони здоров’я та надання соціальної допомоги. Рівень зарплати у працівників даних підприємств становив 56,3–79,1% середнього її розміру в економіці області. Серед видів промислової діяльності найнижчий рівень оплати праці зафіксовано на підприємствах по виробництву іншої неметалевої мінеральної продукції, обробленню деревини та виробництву виробів із деревини, крім меблів, виробництву шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів, гумових та пластмасових виробів, металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів, харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів.
Протягом вересня 2011р. одному штатному працівнику оплачено в середньому 155 год., з них відпрацьовано 140 год. (по Україні – 145 год.).
Для виконання у вересні обсягу робіт (послуг), випуску продукції, за умови повного завантаження працівників відповідно до встановленої тривалості робочого часу було достатньо в цілому по економіці 97,6% задіяної штатної чисельності. Надлишок робочої сили у промисловості становив 0,5 тис. працівників, або 1,2% середньооблікової чисельності штатних працівників зайнятих у цьому виді діяльності.
Реальна заробітна плата, яка враховує зміни споживчих цін у вересні п.р. порівняно з серпнем зросла на 3,6%, порівняно з вереснем 2010р. – на 5,2%

відділ статистики праці Головного управління статистики у Закарпатській області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
8 переглядів у квітні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі