Винесено вирок закарпатцям, які намагалися продати радіоактивний матеріал за 15 млн доларів

 

Зокрема з'ясовано, що п'ятеро осіб злочинної групи, з метою збуту радіоактивного матеріалу в серпні 2009 року стали домовлятись з громадянином Д. щодо продажу йому даного матеріалу. На підтвердження серйозності своїх намірів злочинці надали останньому фотографії з зображенням контейнера, в якому знаходилось джерело іонізуючого випромінювання та інші документи про його походження.

Впевнившись, що громадянин Д. зацікавлений у придбанні радіоактивного матеріалу, організатор групи П. та інші співучасники узгодили з ним ціну продажу вказаної речовини, а саме - 15 мільйонів доларів США та визначили порядок передачі грошей та передачу покупцеві згаданої речовини.

Однак, під час передачі джерела іонізуючого випромінювання працівниками УСБУ у Львівській області було затримано організатора групи та ще одного співучасника і вилучено контейнер із капсулою радіоактивного матеріалу.

Варто зазначити, що згідно висновку експертів Інституту ядерних досліджень НАН України - вилучений об'єкт є джерелом іонізуючого гамма-випромінювання небезпечним для здоров'я людини при недотриманні правил радіаційної безпеки. За результатами судового розгляду та внаслідок непохитної позиції державного обвинувача прокуратури Львівської області, членів організованої злочинної групи, до складу якої входили мешканці Львівської та Закарпатської областей, за вчинення злочинів, передбачених ч.3 ст.28, ч.3 ст.265 КК України визнано винними та засуджено до позбавлення волі строком на 8 років кожного. повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

прес-служба прокуратури Львівської області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
7 переглядів у травні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі