• Головна
  • В Ужгороді з'являться нові маршрутки
17:00, 14 серпня 2015 р.

В Ужгороді з'являться нові маршрутки

У понеділок, 10 серпня, в Ужгородській міській раді відбулась нарада, головним питанням на якій стало проведення конкурсу на громадські перевезення в місті. Про це повідомив заступник міського голови Ярослав Шафарь.

«Конкурс має бути максимально відкритим для всіх, тому розкриваю карти – за два тижні будуть опубліковані умови конкурсу в усіх ЗМІ та на сайті міської ради», – заявив Шафарь.

Для ухвалення максимально об’єктивного і неупередженого рішення конкурсний комітет складатиметься на 50% із представників громадських організацій міста, в тому числі людей з обмеженими фізичними можливостями, для яких нинішній міський транспорт абсолютно не пристосований, пише "Дзеркало Закарпаття"

Кардинально зміняться і вимоги до самих автобусів, які обслуговуватимуть місто, переконує заступник міського голови.

«Пасажировмісність маршруток буде збільшена до 35 місць на стратегічних маршрутах. Це маршрути номер 7, 14, 8, 21, 1, 22, 26, 27 та 7Д. Щоб не було тисняви і непорозуміння з водіями. В Ужгороді не мають їздити БАЗики з 18 посадковими місцями – найменший автобус буде розрахований на 25 місць», – пояснив Шафарь.

Окрім того, зміни очікують і на саму маршрутну мережу міста.

Правда, розуміє посадовець, що і без труднощів у цьому процесі не обійтись.

«Те, що в Ужгороді так і не підняли ціну на проїзд, дуже на руку місцевим перевізникам. Річ у тому, що при ціні у 3 гривні на конкурс не подадуть заявки всеукраїнські мережеві компанії, котрі здатні забезпечити якісніший сервіс».

За словами Шафаря, нові вимоги конкурсу стануть недосяжними для окремих фірм, однак це дозволить ужгородцям, які вже п’ять років поспіль є заручниками наслідків минулого конкурсу, нарешті отримати сучасний і комфортний громадський транспорт.

• • •

За умовами майбутнього конкурсу серед перевізників, що орієнтовно має відбутись у жовтні, передбачена низка пунктів, за дотримання яких значно покращилась би якість проїзду в міському транспорті. Зокрема, пропонується ввести пільговий проїзний квиток для дітей.

«В умовах конкурсу буде прописано можливість придбання батьками проїзних квитків для дітей зі знижкою 25%. Це і потрібно, і можливо зробити. Придбання цього абонемента не має ніякого стосунку до підвищення вартості проїзду у громадському транспорті. Незалежно від того, якою буде ціна на перевезення, батьки зможуть купити квиток за потреби на весь рік.

Ще одна річ, на виконанні якої ми будемо наполягати, – це доступність транспорту для людей з особливими потребами. Містом мають курсувати пристосовані автобуси для перевезення громадян із пошкодженнями опорно-рухового апарату, тобто для візочників. Натепер є доступні моделі автобусів, до прикладу Рута-23, з окремо облаштованою площадкою. Подібних пристосованих автобусів має бути не менше як 50%.

В умовах конкурсу ми також будемо порушувати питання про відповідність стану автобусних зупинок на маршруті, який обслуговує перевізник, що виграє конкурс. Відтак він і відповідатиме за подальший благоустрій зупинки: розміщення графіка руху, пофарбування, облаштування лавиць, освітлення і т. д.», – розповів заступник міського голови.

Окрім того, вже тепер проводиться робота в напрямку відстеження руху маршруток за допомогою GPS-навігаторів. У планах – оснащення зупинок, аби будь-яка людина, що чекає на автобус, змогла за допомогою власного мобільного телефону відстежити, де тепер перебуває потрібний автобус, і дізнатися, коли він під’їде.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ужгород
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...