На Закарпатті оздоровлювали дітей

Такі дані станом на 1 серпня поточного року оприлюднило управління молоді та спорту Закарпасткьої ОДА.

Аналіз оперативних даних райдержадміністрацій та міськвиконкомів свідчить, що у 284-х дитячих закладах оздоровлення та відпочинку Закарпаття, оздоровчих закладах України оздоровчими та відпочинковими послугами було охоплено 25 789 дітей області, що становить 15,8% дітей 7-17 років (від показника 162 674 дітей), повідомляє "Закарпаття.онлайн"

Найкраще виконання завдань з організації та проведення літньої оздоровчої кампанії – у Рахівському – 46,4% (6 253 дітей), Міжгірському – 32,7% (2 191 дітей), Перечинському – 31,7% (1 406 дітей), Ужгородському – 23% (1 933 дітей), Виноградівському – 19,7% (3 354 дітей), Тячівському – 14,5% (3 329 дітей) районах.

Так, за оперативними даними, оздоровчими послугами у червні-липні було охоплено 0,9% (1 534 дітей), тоді як відпочинковими – 14,9% (24 255 дитини).

У червні-липні оздоровчими і відпочинковими послугами охоплено, згідно з оперативними даними, 25 051 дитину пільгових категорій шкільного віку, а також обдарованих і талановитих, що становить 31,1% загальної кількості таких дітей у регіоні (80 450), зокрема:

• 553 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (44,1% їх загальної кількості шкільного віку в області);

• 626 дітей-інвалідів (35%);

• 131 дитину, постраждалу внаслідок Чорнобильської катастрофи (28,8%);

• 10 080 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей (38,7%);

• 3 972 дитину, яка перебуває на диспансерному обліку (14,3%),

• 3 847 дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села (45,7%),

• 5 832 обдарованих і талановитих дітей (34,6%).

Найбільшу кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування охоплено оздоровчими та відпочинковими послугами у Тячівському (93 дітей), Мукачівському (73), Виноградівському (71), Рахівському (58), Перечинському (42), Свалявському (36), Ужгородському (31) районах.

Найбільшу кількість дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей охоплено оздоровчими та відпочинковими послугами Рахівською (2 735), Тячівською (1 245), Міжгірською (1 515), Виноградівською (920), Мукачівською (749), Перечинською (492) райдержадміністраціями, Ужгородським (409) та Мукачівським (237) міськвиконкомами.

За оперативними даними райдержадміністрацій та міськвиконкомів у червні оздоровчими і відпочинковими послугами було охоплено 358 дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь у проведенні антитерористичної операції, та дітей внутрішньо переміщених осіб, у тому числі:

• 230 дітей шкільного віку, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь у проведенні антитерористичної операції (або 63,4% їх загальної чисельності – 363);

• 128 – дітей внутрішньо переміщених осіб (або 31,3% їх загальної чисельності – 275), у тому числі: 2 – з АР Крим, 126 – східних областей України.

Найбільше дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь у проведенні антитерористичної операції, охоплено оздоровчими та відпочинковими послугами Виноградівською (44), Рахівською (41), Тячівською (22), Перечинською (31) райдержадміністраціями, Ужгородським (57) міськвиконкомом. Найменше – Мукачівською (3), Ужгородською (4) райдержадміністраціями.

Щодо оздоровлення дітей внутрішньо переміщених осіб, необхідно зазначити, що найбільше таких дітей охоплено оздоровленням і відпочинком Свалявською (28), Тячівською (19), Виноградівською (14), Перечинською (13) райдержадміністраціями.

На базі Закарпатського греко-католицького молодіжного центру (село Анталовці Ужгородського району) за рахунок спонсорських коштів 22 липня поточного року організовано відпочинок 25 дітей, батьки яких загинули, постраждали під час проведення антитерористичної операції; літній відпочинок дітей зазначених категорій заплановано за кошти релігійних організацій і в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку (село Оклі-Гедь Виноградівського району).

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації 13.07.2015 № 220 „Про внесення змін до Регіональної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2014 – 2017 роки" передбачено проведення оздоровчих змін у дитячих закладах позаміського і санаторного типів області та України для дітей із сімей, які переміщуються з тимчасово окупованих територій або районів проведення антитерористичної операції, дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь в антитерористичній операції, дітей із постраждалих районів Донецької та Луганської областей (загалом 738 дітей зазначених категорій).

На зазначені цілі у 2015 році заплановано виділити з обласного бюджету 2 760,6 тис. гривень.

Станом на 1 серпня 2015 року на підготовку та проведення літньої оздоровчої кампанії з усіх джерел фінансування було залучено 7 845,7 тис. гривень, у тому числі:

• з обласного бюджету – 685,3 тис. грн.;

• з бюджетів районів, міст та залучених коштів загалом було використано 5 060,4 тис. грн. (73,2% від запланованого), із них: на підготовку до оздоровчої кампанії – 264,5 тис.; на її проведення – 4 795,9 тис. грн.;

• залучених коштів – 2 100,0 тис. гривень спонсорських коштів (49,0% від запланованого).

Найбільші видатки на проведення оздоровчої кампанії у червні-липні поточного року у наступних райдержадміністрацій: Тячівської – 1 629,5 тис., Рахівської – 771,1 тис., Перечинської – 511,3 тис., Виноградівської – 483,9 тис., Міжгірської – 425,0 тис. гривень.

Окреслилася позитивна тенденція і щодо залучення додаткових джерел фінансування (залучених коштів) на літню оздоровчу кампанію. Так, у червні-липні залучали додаткові кошти на оздоровлення дітей Берегівська, Виноградівська, Мукачівська, Тячівська райдержадміністрації, Мукачівський, Хустський і Чопський міськвиконкоми.

Зокрема, було залучено:

• Мукачівською райдержадміністрацією – 1 344,0 тис. грн.;

• Виноградівською райдержадміністрацією – 260,0 тис. грн.;

• Берегівською райдержадміністрацією – 249,0 тис. грн.;

• Тячівською райдержадміністрацією – 150,0 тис. грн..;

• Мукачівським міськвиконкомом – 50,8 тис. грн..;

• Хустським міськвиконкомом – 40,7 тис. грн.;

• Чопським міськвиконкомом – 5,5 тис. гривень.

Протягом червня-липня 2015 року функціонувало 284 дитячі заклади оздоровлення та відпочинку (із запланованих 285), у тому числі: оздоровлення (стаціонарів) – 26, із них: 21 – позаміський; 5 – санаторного типу; відпочинку – 258, у тому числі: 251 – з денним перебуванням, 7 наметових містечок.

Необхідно зазначити, що влітку відновили функціонування 5 стаціонарних закладів, у тому числі: 1 – позаміського типу („Сонечко"; с. Сойми Міжгірського району), 4 – санаторного типу („Карпати"; с. Карпати Мукачівського району; „Човен" с. Березники Свалявського району; „Малятко" с. Оноківці Ужгородського району; „Кришталеве джерело"; с. Сойми Міжгірського району), повідомляють у Закарпатській ОДА.

діти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
2 перегляди у вересні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Промо
Подальший рух нашої держави вперед потребує достовірної, об'єктивної інформації про її минуле. Ми побачили, з якою метою десятиліттями велося пропагандистське спотворення, перекручування, маніпуляції і до яких страшних наслідків це привело: "промиті" мізки не сприймають пряму військову агресію як зло, комплекс меншовартості продукується в наступних поколіннях. Аби повною мірою зрозуміти, що переживають бранці Кремля, достатньо поговорити з тими, кому вже в...
Суспільство
Неймовірно живуча та абсолютно невибаглива рослина – амброзія продовжує безперешкодно рости, квітнути і відповідно перетворювати життя закарпатців на справжнє випробування. Пилок амброзії вважається одним з найбільш агресивних алергенів в світі. Варто зазначити, що в багатьох країнах Євросоюзу приділяють величезну увагу знищенню амброзії. Її видаляють з коренем і засівають ґрунт іншими гіпоалергенними рослинами. В Україні ж із цим бур’яном не борються зовс...
Суспільство
В Ужгороді дитина стала жертвою нападу небезпечного отруйного павука. Про це повідомив батько постраждалої, розповідають Новини Закарпаття. Як вдалося з'ясувати медикам, дитину вкусив так званий павук-зебра, який має наукову назву «Аргіопа тигрова», або ж «Брюнніха». За словами батька, дитина збирала малину і одразу їла ягоди. Раптом вона відчула, як за губу її щось боляче вкусило. У місці укусу відчувався пекучий біль. Після укусу губа помітно розпухла, б...
Суспільство
Аварія трапилася сьогодні, 27 вересня неподалік "Свинського ринку". Про це розповідає mukachevo.net. Як зазначає автор світлин, які були опубліковані у соцмережі, зіткнулися Renault та Ford Mondeo. Наразі подробиці аварії невідомі. На місці працюють правоохоронці.  Читайте також: Українець намагався перетнути кордон на краденій іномарці (ФОТО).
Суспільство
Міністерство закордонних справ України глибоко занепокоєне у зв’язку із загостренням конфлікту між Вірменією та Азербайджаном у районі Нагірного Карабаху і закликає сторони повернутися до діалогу. Про це йдеться у заяві МЗС України, оприлюдненій у неділю у Twitter, передає УНН. "МЗС України глибоко занепокоєне у зв’язку із загостренням конфлікту між Вірменією та Азербайджаном. Уважно вивчаємо обставини, що призвели до загострення. Закликаємо сторони поверн...
Суспільство
Міністр оборони Вірменії Давид Тоноян заявив, що Азербайджан почав повітряну і ракетну атаку в напрямку Нагірного Карабаху. У свою чергу, Азербайджан поклав відповідальність за початок бойових дій на збройні сили Вірменії, про це повідомляє Українська правда. Позиція Вірменії: Влада Вірменії наголошує, що вся відповідальність за початок активних бойових дій лежить на військово-політичному керівництві Азербайджану. При цьому вірменська сторона повідомляє, щ...
Суспільство
Ужгородка Беата Хоминець звернулася до журналістів: її родину тероризують колектори! Вимагають погасити неіснуючий борг. Жінка каже, батько брав колись кредит, але його у березні цього року погасили – і довідка є, але, очевидно, дані використали для неправомірних дій. Тоді як від представників колекторської фірми – жодного підтвердження факту боргу. Сім’я не збирається платити, написали заяву до поліції та СБУ. Далі у сюжеті М-Студіо: Читайте також: Укра...
Суспільство
Віталій Цвігун, заступник голови Закарпатської ОДА, оглянув ремонт дороги державного значення Н-13 Ужгород-Самбір-Львів на 159 кілометрі. Тут прокладено асфальтобетонне покриття орієнтовно 15 км із посиленною основою, а також замінено мостові переходи. Роботи виконуються компанією Onur Group Ukraine. Оглянув стан відновлювальних робіт у с. Лубня Великоберезнянського району на автодорозі 070202 Лубня-Держкордон з Польщею. Міст на дорозі, яка веде до пункту...
Кримінал
На автомобільному переході Загонь-Чоп затримали 22-річного громадянина України, який намагався виїхати з Угорщини, - інформує mukachevo.net. Під час перевірки поліція встановила, що номер шасі автомобіля Toyota RAV4 є підробленим, а також було підроблено свідоцтво про реєстрацію автомобіля. Подальша експертиза транспортного засобу виявила оригінальний номер шасі, на підставі якого з'ясувалося, що автомобіль перебуває в розшуку на території Іспанії. Поліція...