На Закарпатті оздоровлювали дітей

Такі дані станом на 1 серпня поточного року оприлюднило управління молоді та спорту Закарпасткьої ОДА.

Аналіз оперативних даних райдержадміністрацій та міськвиконкомів свідчить, що у 284-х дитячих закладах оздоровлення та відпочинку Закарпаття, оздоровчих закладах України оздоровчими та відпочинковими послугами було охоплено 25 789 дітей області, що становить 15,8% дітей 7-17 років (від показника 162 674 дітей), повідомляє "Закарпаття.онлайн"

Найкраще виконання завдань з організації та проведення літньої оздоровчої кампанії – у Рахівському – 46,4% (6 253 дітей), Міжгірському – 32,7% (2 191 дітей), Перечинському – 31,7% (1 406 дітей), Ужгородському – 23% (1 933 дітей), Виноградівському – 19,7% (3 354 дітей), Тячівському – 14,5% (3 329 дітей) районах.

Так, за оперативними даними, оздоровчими послугами у червні-липні було охоплено 0,9% (1 534 дітей), тоді як відпочинковими – 14,9% (24 255 дитини).

У червні-липні оздоровчими і відпочинковими послугами охоплено, згідно з оперативними даними, 25 051 дитину пільгових категорій шкільного віку, а також обдарованих і талановитих, що становить 31,1% загальної кількості таких дітей у регіоні (80 450), зокрема:

• 553 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (44,1% їх загальної кількості шкільного віку в області);

• 626 дітей-інвалідів (35%);

• 131 дитину, постраждалу внаслідок Чорнобильської катастрофи (28,8%);

• 10 080 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей (38,7%);

• 3 972 дитину, яка перебуває на диспансерному обліку (14,3%),

• 3 847 дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села (45,7%),

• 5 832 обдарованих і талановитих дітей (34,6%).

Найбільшу кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування охоплено оздоровчими та відпочинковими послугами у Тячівському (93 дітей), Мукачівському (73), Виноградівському (71), Рахівському (58), Перечинському (42), Свалявському (36), Ужгородському (31) районах.

Найбільшу кількість дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей охоплено оздоровчими та відпочинковими послугами Рахівською (2 735), Тячівською (1 245), Міжгірською (1 515), Виноградівською (920), Мукачівською (749), Перечинською (492) райдержадміністраціями, Ужгородським (409) та Мукачівським (237) міськвиконкомами.

За оперативними даними райдержадміністрацій та міськвиконкомів у червні оздоровчими і відпочинковими послугами було охоплено 358 дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь у проведенні антитерористичної операції, та дітей внутрішньо переміщених осіб, у тому числі:

• 230 дітей шкільного віку, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь у проведенні антитерористичної операції (або 63,4% їх загальної чисельності – 363);

• 128 – дітей внутрішньо переміщених осіб (або 31,3% їх загальної чисельності – 275), у тому числі: 2 – з АР Крим, 126 – східних областей України.

Найбільше дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь у проведенні антитерористичної операції, охоплено оздоровчими та відпочинковими послугами Виноградівською (44), Рахівською (41), Тячівською (22), Перечинською (31) райдержадміністраціями, Ужгородським (57) міськвиконкомом. Найменше – Мукачівською (3), Ужгородською (4) райдержадміністраціями.

Щодо оздоровлення дітей внутрішньо переміщених осіб, необхідно зазначити, що найбільше таких дітей охоплено оздоровленням і відпочинком Свалявською (28), Тячівською (19), Виноградівською (14), Перечинською (13) райдержадміністраціями.

На базі Закарпатського греко-католицького молодіжного центру (село Анталовці Ужгородського району) за рахунок спонсорських коштів 22 липня поточного року організовано відпочинок 25 дітей, батьки яких загинули, постраждали під час проведення антитерористичної операції; літній відпочинок дітей зазначених категорій заплановано за кошти релігійних організацій і в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку (село Оклі-Гедь Виноградівського району).

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації 13.07.2015 № 220 „Про внесення змін до Регіональної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2014 – 2017 роки" передбачено проведення оздоровчих змін у дитячих закладах позаміського і санаторного типів області та України для дітей із сімей, які переміщуються з тимчасово окупованих територій або районів проведення антитерористичної операції, дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь в антитерористичній операції, дітей із постраждалих районів Донецької та Луганської областей (загалом 738 дітей зазначених категорій).

На зазначені цілі у 2015 році заплановано виділити з обласного бюджету 2 760,6 тис. гривень.

Станом на 1 серпня 2015 року на підготовку та проведення літньої оздоровчої кампанії з усіх джерел фінансування було залучено 7 845,7 тис. гривень, у тому числі:

• з обласного бюджету – 685,3 тис. грн.;

• з бюджетів районів, міст та залучених коштів загалом було використано 5 060,4 тис. грн. (73,2% від запланованого), із них: на підготовку до оздоровчої кампанії – 264,5 тис.; на її проведення – 4 795,9 тис. грн.;

• залучених коштів – 2 100,0 тис. гривень спонсорських коштів (49,0% від запланованого).

Найбільші видатки на проведення оздоровчої кампанії у червні-липні поточного року у наступних райдержадміністрацій: Тячівської – 1 629,5 тис., Рахівської – 771,1 тис., Перечинської – 511,3 тис., Виноградівської – 483,9 тис., Міжгірської – 425,0 тис. гривень.

Окреслилася позитивна тенденція і щодо залучення додаткових джерел фінансування (залучених коштів) на літню оздоровчу кампанію. Так, у червні-липні залучали додаткові кошти на оздоровлення дітей Берегівська, Виноградівська, Мукачівська, Тячівська райдержадміністрації, Мукачівський, Хустський і Чопський міськвиконкоми.

Зокрема, було залучено:

• Мукачівською райдержадміністрацією – 1 344,0 тис. грн.;

• Виноградівською райдержадміністрацією – 260,0 тис. грн.;

• Берегівською райдержадміністрацією – 249,0 тис. грн.;

• Тячівською райдержадміністрацією – 150,0 тис. грн..;

• Мукачівським міськвиконкомом – 50,8 тис. грн..;

• Хустським міськвиконкомом – 40,7 тис. грн.;

• Чопським міськвиконкомом – 5,5 тис. гривень.

Протягом червня-липня 2015 року функціонувало 284 дитячі заклади оздоровлення та відпочинку (із запланованих 285), у тому числі: оздоровлення (стаціонарів) – 26, із них: 21 – позаміський; 5 – санаторного типу; відпочинку – 258, у тому числі: 251 – з денним перебуванням, 7 наметових містечок.

Необхідно зазначити, що влітку відновили функціонування 5 стаціонарних закладів, у тому числі: 1 – позаміського типу („Сонечко"; с. Сойми Міжгірського району), 4 – санаторного типу („Карпати"; с. Карпати Мукачівського району; „Човен" с. Березники Свалявського району; „Малятко" с. Оноківці Ужгородського району; „Кришталеве джерело"; с. Сойми Міжгірського району), повідомляють у Закарпатській ОДА.

діти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
2 перегляди у вересні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Культура
Сьогодні, на 75-му році пішла з життя народна артистка України, солістка Закарпатського народного хору, Почесний громадянин Ужгорода Клара Лабик-Попович. Народилася Клара Ласлівна 22 січня 1944 року в Ужгороді у робітничій сім’ї. Із дитинства брала участь у співочих оглядах-конкурсах, посідала призові місця. Після закінчення Ужгородського музич ного училища прийшла у Закарпатський народний хор, де співала із 1963 року і практично до останніх днів свого жит...
Суспільство
Сьогодні, 19 вересня, дітлахи благодійного фонду Карітас в Ужгороді мали змогу відвідати майсер клас з карвінгу. Справжнє свято краси та вишуканості під назвою карвінг (художнє вирізання на фруктах та овочах) подарувала майстриня з карвінгу Оксана Шегеда. “Дітлахи з широко розплющеними від здивування та захвату очима спостерігали, як звичайні овочі та фрукти перетворюються в руках майстрині на витончені квіти, а потім власноруч завзято творили власні дива-...
Культура
У рамках Х Міжнародного молодіжного фестивалю органної музики ім.Наталії Висіч цієї неділі, 23 вересня, до Ужгороду завітає студент Празької консерваторії Альфредом Габерманом. Юнак навчається у класі відомого чеського органіста, професора Йозефа Попелки. Паралельно вдосконалює гру на фортепіано та клавесині. Альфред уже заявив про себе на національному огляді органістів та Міжнародному органному фестивалі в Терезіні (Чехія), відвідував майстер-класи в Ісп...
Культура
І-ий Міжнародний театральний фестиваль моновистав "Монологи над Ужем" триватиме з 22 по 26 вересня в Ужгороді. Організаторами фестивалю виступили Ужгородська міська рада та газета "Неділя. Закарпатські новини" за сприяння департаменту культури Закарпатської облдержадміністрації. Фестиваль пройде під гаслом "Театр об'єднує найкращих". Він має на меті представити глядачам сучасні форми театрального мистецтва, забезпечити підтримку театрального руху в Ужгород...
Кримінал
Поліція взяла під варту фігуранта резонансної аварії, у результаті якої на Ужгородщині загинула 15-річна школярка. Підозрюваного у вчиненні ДТП із зали суду забрали до ізолятора тимчасового тримання. Сьогодні, 19 вересня, в Ужгородському міськрайонному суді відбулося судове засідання, на якому розглядалося питання про обрання міри запобіжного заходу для водія автомобіля Volkswagen, який на смерть збив школярку на Ужгородщині. Нагадаємо, аварія трапилася у...
Кримінал
В Ужгороді триває судове засідання з питання відсторонення мера від обов’язків, адже прокуратура припускає, що Богдан Андріїв може тиснути на своїх колег і підлеглих з метою підробки чи внесення змін до документів, які можуть свідчити про причетність мера до корупційних схем, внаслідок яких начебто було розтрачено 6,5 млн гривень. Серед свідків і голова Закарпатської ОДА – Геннадій Москаль. Нагадаємо, на минулому засіданні, де меру обирали міру запобіжного...
Новини компаній
Діти дорослішають на диво швидко. І все раніше і раніше починають прагнути до самостійності. Самостійно ходити в секцію, повертатися зі школи або грати на вулиці без нагляду. Навіть самий самовідданий батько не в змозі бути з дитиною кожну хвилину. Але для кожного з батьків завжди важливо знати, що дитина в безпеці. Смарт-годинник для дітей вирішують цю проблему. Вони дозволяють не тільки знати, де дитина, але і як і з ким він спілкується. Це сучасний кори...
Кримінал
Із заявою про побиття невідомими особами до відділення поліції міста Виноградів звернувся 44-річний мешканець районного центру. Зі слів заявника, група невідомих людей, неподалік місцевої кав’ярні на вулиці Михайла Лучкая, почала йому погрожувати через те, що він зробив зауваження неповнолітньому хлопцю, який на швидкості їздив вулицями міста. У результаті конфлікту двоє чоловіків нанесли потерпілому тілесні ушкодження у вигляді синців та забоїв. За фактом...
Суспільство
Сьогодні, 19 вересня, о 05:40 до вогнеборців Великоберезнянського району надійшло повідомлення про те, що на вул. Центральній у смт Малий Березний виникла пожежа. Горіла господарча будівля 75-річної місцевої мешканки. Сповістив рятувальників про загорання сусід, який побачивши загорання, відразу кинувся на порятунок літньої господині та зателефонував на номер 101. Вже за 7 хвилин на місці працювали вогнеборці 2-ї державної пожежно-рятувальної частини у скл...