• Головна
  • У жовтні в Ужгороді на 7 % зросла концентрація пилу в повітрі та на 16 % — розчинних сульфатів
13:15, 9 листопада 2011 р.

У жовтні в Ужгороді на 7 % зросла концентрація пилу в повітрі та на 16 % — розчинних сульфатів



У приведеному аналізі використані спостереження за вмістом в атмосферному повітрі семи забруднюючих речовин: пилу, диоксиду сірки, диоксиду та оксиду азоту, оксиду вуглецю, формальдегіду і розчинних сульфатів.
Крім того, проводяться спостереження за вмістом в атмосферному повітрі міста бенз/а/пірену та 8 важких металів (кадмію, заліза, марганцю, міді, нікелю, свинцю, хрому, цинку), а також за кислотністю, хімізмом та β-радіоактивністю атмосферних випадінь і потужністю експозиційної дози (ПЕД)   γ-випромінювання по області, результати яких можуть бути надані по замовленню.
Порівняння середньої за місяць концентрації забруднюючих речовин із гранично допустимою середньодобовою концентрацією показало підвищений рівень забруднення формальдегідом, оксидом вуглецю (II) та диоксидом   азоту.
У порівнянні з вереснем поточного року, в жовтні зросла середньомісячна концентрація пилу (на 7%) та розчинних сульфатів (на 16%), концентрації інших забруднюючих речовин зменшились.
Порівняно з жовтнем минулого року, спостерігається ріст середньомісячної концентрації формальдегіду, оксиду вуглецю, пилу та розчинних сульфатів, забруднення диоксидом сірки залишилось на рівні минулорічного, рівень забруднення іншими   забруднюючими речовинами зменшився.
Перевищення максимальної разової гранично допустимої концентрації (ГДКм.р.) виявлено при аналізі на формальдегід, найбільша концентрація якого склала 1,81 ГДКм.р.. Повторюваність перевищення гранично допустимої концентрації формальдегіду, по відношенню до загальної кількості відібраних проб, склала 6,3%.

Шановні власники присадибних та дачних ділянок та комунальні служби! Хочемо нагадати, що використання опалого листя, зрізаних гілок та інших відходів городництва і садівництва для компостування не тільки дозволить Вам покращити властивості ґрунту і зекономити кошти для придбання добрив, але й зменшити ризик бронхо – легеневих та алергічних захворювань у Вас та Ваших дітей.
До Вашої уваги малюнок, на якому показано фільтр після протягування через нього атмосферного повітря, у порівнянні із фільтром, через який повітря не протягувалось. Саме таким повітрям ми всі дихаємо після інтенсивного осіннього та весняного прибирання із спалюванням відходів.

В. Лобко, Начальник ЛСЗА Закарпатського ЦГМ, начальник Закарпатської обласної організації ВЕЛ, Голова комісії з питань захисту довкілля, медичної екології та екологічної безпеки, член Президії громадської ради при Закарпатській ОДА

У жовтні в Ужгороді на 7 % зросла концентрація пилу в повітрі та на 16 % — розчинних сульфатів, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...