Індекс інфляції на Закарпатті у жовтні склав 100,1%

 

Формування величини зазначеного показника відбулося під впливом здешевлення продуктів харчування та безалкогольних напоїв  на 0,3%. Найбільше, на 9,3% подешевшав цукор, на  7,3%  -  овочі, на  4,3% - фрукти.

Однак, яйця подорожчали на 4,5%, молоко – на 3,2%,  сир та м'який сир (творог) – на 2,4%, риба та продукти з риби – на 1,8%, м'ясо та м'ясопродукти – на 1,4%.

Різноспрямована тенденція склалася у групі алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Так, алкогольні напої подорожчали  на 0,1%, а  тютюнові вироби подешевшали  на 0,5%.

Зростання вартості послуг автодорожнього пасажирського транспорту  на 1,0%, палива і мастил - на 0,5% та транспортних засобів – на 0,2% призвело до подорожчання послуг транспорту в цілому  на 0,4%.

Тарифи на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 0,2% в т.ч. плата за власне житло (квартирна плата) – на 1,1%, холодна вода та каналізація – на 1,2%.

У сфері охорони здоров'я зменшилася  вартість фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання  на 0,4%.

Послуги зв'язку здешевіли на 0,2% внаслідок подешевшання телефонного та телефаксового обладнання,  та послуг Інтернету, проте подорожчали послуги поштового зв'язку.
Не зазнали змін послуги закладів освіти.

Ціни на ринку послуг

За період січень-жовтень п.р. порівняно з груднем 2010р. величина індексу споживчих цін (інфляції) по області та в цілому по країні становила відповідно 102,8% та 104,2%.

За січень-жовтень п.р., у порівнянні з груднем 2010р., ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в цілому по області зросли на 6,0% за рахунок подорожчання тарифів на електроенергію на 22,9%, плати за холодне водопостачання – на 14,1%, водовідведення – на 11,8%, гаряче водопостачання та центральне опалення – на 6,3%.

Послуги закладів охорони здоров'я в цілому подорожчали на 2,3% за рахунок зростання цін на фармацевтичну продукцію, медичні товари та обладнання – на 3,2%.

Подорожчання вартості послуг транспорту в цілому по області за січень-жовтень п.р., у порівнянні з груднем минулого року, відбулося в основному за рахунок зростання цін на паливо та мастила (на 31,4%). Крім того, подорожчали послуги перевезення автодорожнім пасажирським транспортом –
на 13,8%, залізничним пасажирським транспортом – на 4,8%.

Закарпаття онлайн
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
3 перегляди у квітні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі