• Головна
  • На Закарпатті з'явиться людина, яка боротиметься із корупцією і ганебними вчинками прокурорів
11:00, 18 жовтня 2011 р.

На Закарпатті з'явиться людина, яка боротиметься із корупцією і ганебними вчинками прокурорів

Принаймні таке завдання Генеральна прокуратура України ставить перед працівником внутрішньої безпеки, який з'явиться в обласній прокуратурі, на якого будуть покладені обов’язки щодо профілактики корупції та ганебних вчинків у рядах органів прокуратури області і який буде підпорядковуватися особисто управлінню внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури України та Генеральному прокурору. Посада оперативного працівника внутрішньої безпеки з'явиться в усіх обласних прокуратурах України.

Про це повідомив прокурор Закарпатської області Анатолій Петруня на прес-конференції, яку він провів за підсумками роботи органів прокуратури Закарпатської області за 9 місяців 2011 року.
Крім того, прокурор області повідомив журналістам, що в прокуратурі Закарпатської області відбулося скорочення посад апарату прокуратури області на 10%, що складає 9 посад. Однак, скорочених переведуть в підпорядковані прокуратури.

Також було відзначено, що у зв'язку із реформою кримінальної юстиції та значним збільшенням кількості суддів, Генеральним прокурором України прийнято рішення про збільшення кількості державних обвинувачів відповідно.

Прокурор області відповів і на ряд запитань журналістів, зокрема, щодо резонансних кримінальних справ по хабарникам, кредитним спілкам, ДТП за участю працівників міліції тощо.

Упродовж 9 місяців 2011 року в провадженні слідчих органів прокуратури області перебували 544 кримінальні справи, з яких 54 % закінчено розслідуванням.

Із направлених до суду кримінальних справ, 32 - про злочини з ознаками корупційних діянь, 37 - у сфері земельних правовідносин, 38 - у бюджетній системі, 44 - про злочини, вчинені у місцевих радах та їх виконавчих комітетах, по 7 - у місцевих державних адміністраціях та органах внутрішніх справ, 8 - в органах Держкомзему, 1 - в митних органах.

За 9 місяців 2011 року не допущено випадків порушення конституційних прав громадян, на додаткове розслідування справи прокурорами не направлялись.

Всього, з початку поточного року на усунення порушень трудового законодавства прокурорами порушено 30 кримінальних справ, з яких 27 направлено до суду, розглянуто 212 приписів та подань, за результатами розгляду яких відшкодовано 14,3 млн. грн., до відповідальності притягнуто 189 осіб, у тому числі 6 посадових осіб контролюючих органів.

Непоодинокі порушення законодавства виявлено і у сфері пенсійного забезпечення. Упродовж поточного року за результатами перевірок у цій сфері прокурорами порушено 6 кримінальних справ.

Суттєва увага приділялась питанням додержання в області бюджетного законодавства, особливо при закупівлі товарів і послуг за державні кошти. У ході перевірок виявлено низку порушень вимог бюджетного законодавства, у тому числі при здійсненні державних закупівель, у зв'язку з чим порушено 32 кримінальні справи.

У поточному році прокуратурою області реалізовано ряд заходів, спрямованих на підвищення ефективності правозахисної діяльності в екологічній сфері.

Зокрема, за 9 місяців поточного року порушено 30 кримінальних справ (з яких 19 надіслано до суду), у тому числі 17 – у сфері охорони лісових ресурсів та по 5 кримінальних справ – у сфері охорони надр і водних ресурсів.

Встановлені факти порушення вимог земельного законодавства органами місцевого самоврядування та територіальними підрозділами Держкомзему при наданні земельних ділянок у власність та користування, оформленні документів щодо їх приватизації або передачі в оренду. Як результат, протягом 9 місяців поточного року прокуратура області порушила 37 кримінальних справ, до суду скеровано 25. З порушених кримінальних справ: 9 - стосовно посадових осіб органів державного агентства із земельних ресурсів, 24 - відносно посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

На захист дітей прокуратура в цьому році порушила 42 кримінальні справи, які вже скеровані до суду. До відповідальності притягнуто 266 посадових осіб. На користь дітей відшкодовано 455 тисяч гривень та поновлено права понад 3 тисячам дітей, інформує прес-служба прокуратури Закарпатської області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...