10:37, 18 жовтня 2011 р.
Студентам до 800 гривень, бібліотекарям — до 3 тисяч, долар — без змін
П’ять разів підвищуватимуть мінімалку та прожитковий мінімум, а за ними – соцстандарти та виплати. Мінімум на 25% зростуть зарплати бюджетників. Допомога при народженні дитини збільшиться в середньому на 2 тисячі, або на 10,5%. Валютний курс лишиться на рівні 8 гривень за долар США. Такі пропозиції закладені в проекті Держбюджету на 2012 рік. Індекс інфляції прогнозується на рівні 7,9%, а індекс цін виробників – на два з половиною відсотка більший. У той же час зростання середньорічного прожиткового мінімуму для працездатних осіб та мінімалки заплановане на 14 відсотків. Підняття мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму планується п’ять разів упродовж року – з 1073 грн. станом на перше січня до 1134 грн. на грудень наступного року.
Так само за проектом відбудеться зростання середньорічного посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС на 25,5% (зараз це 637 гривень, у проекті – 799,8 грн.). Протягом року прогнозується підвищення тарифного розряду шість разів.
Підвищення державної соціальної допомоги малозабезпеченим родинам на кожну дитину віком до 3 років передбачене з 60 грн. нині до 120, віком від 3 до 13 років – з 100 у 2011 році до 230 гривень.
Ще наступного року зростуть стипендії. За проектом, вони збільшуватимуться на суму індексації. Тому в грудні 2012-го студенти ПТУ отримуватимуть 297 гривень на місяць (нині – 276), студенти ВНЗ І-ІІ рівня акредитації – 594 гривні, студенти вузів ІІІ-IV рівня матимуть на руки 787 гривень. До речі, розмір стипендій для учнів ПТУ та ВНЗ І-IV рівнів акредитації з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на повному державному утриманні, на кінець 2012 року з урахуванням індексації складе відповідно 921 та 1904 гривні.
Що отримає Закарпаття?
За проектом Держбюджету, Закарпатська область на 2012-й матиме бюджет 5,3 млрд. грн. Такі показники розраховані Міністерством фінансів України. Трансферти з державної скарбниці сягнуть майже 4 мільярдів. У той же час бюджет наступного року порівняно з очікуваним виконанням за цей рік зросте на 14,2 %.
Щодо субвенцій. Традиційно Закарпаття (як й інші регіони) отримує субвенцію на соціально-економічний розвиток. За словами начальника Головного управління фінансів Закарпатської ОДА Петра ЛАЗАРЯ, просили на це 162 мільйони, поки що в проекті бюджету передбачено втричі менше. Це гроші, які мають піти на добудову хірургічного комплексу ОКЛ, відділення фтизіатрії в Нижній Апші тощо. У принципі, дали доволі мало, але це й так більше на третину, ніж цьогоріч.
Дасть державна казна субвенцію області й на медицину. 42,9 мільйона гривень передбачено на придбання медикаментів та виробів медичного призначення для реалізації заходів державних цільових програм і комплексних заходів програмного характеру; 8,8 мільйона – на придбання медикаментів для забезпечення швидкої медичної допомоги (вперше!); ще 5 мільйонів держава дасть нашій області на придбання мамографічного, рентген- та УЗД-апаратів вітчизняного виробництва.
Дороги: та автошляхи комунальної власності в 2012 році для Закарпаття дадуть 62 мільйони, що на третину більше, ніж цьогоріч.
Збільшать фінансування АПК: проектом Держбюджету намічені підтримка галузі тваринництва (технічне й технологічне оснащення агрокомплексу), рослинництва (підтримка овочесховищ) тощо. Загалом у сільському господарстві краю темпи зростання спрогнозовані на 5,4%, на 15% передбачається збільшення виробництва зернових культур, на 6% – худоби і птиці в живій вазі, майже на два відсотки – виробництва молока.
Щось нарешті перепаде і на житлово-комунальне господарство: на реформування цієї "головної болі" держави передбачено більше 2 млрд. Певна річ, дуже мало, особливо якщо поділити на всі регіони, але вже бодай щось. До речі, цього року Закарпаттю вперше виділили 5 мільйонів на виконання програми "Питна вода України". Наскільки останнє актуально для Закарпаття – зайво й казати, наведу лише два факти: всього 12 відсотків закарпатців п’ють централізовану, а отже, очищену воду; через відкриті колодязі кілька років тому в Перечині спалахнула епідемія черевного тифу азійського походження…
Бракує на Тису та Тереблю
І з проблемного. Мало дали на виконання заходів програми протипаводкового захисту населення "Тиса": в проекті передбачено 100 мільйонів гривень, а потрібно 280! Просило Закарпаття 36 мільйонів на будівництво обласного перинатального центру (нагадаємо, ми нині єдині в Україні, де такого центру немає). Не передбачили.
Крім того, не врахована в проекті Держбюджету пропозиція Закарпаття про виділення 150 мільйонів для будівництва підземних відділень алергологічних лікарень на Тячівщині.
Не зрушило з місця й таке важливе для Закарпаття питання, як відновлення пільг для інвесторів у рамках законів про спеціальну економічну зону та території пріоритетного розвитку.
Поки що все це – лише окремі, основні показники. Та вже всі фінансисти-економісти-соціологи-політологи кажуть, що рік нас чекає важкий, з реформами, виборами, віддаванням боргів за зовнішніми позиками, з проведенням Євро-2012. А поки що Державний бюджет ще можна обговорювати на Інтернет-форумі Міністерства фінансів, де запроваджено рубрику "Обговорюємо проект Державного бюджету на 2012 рік" та створено телефонну "гарячу лінію": 0-800-507-309.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
12:03, 2 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
live comments feed...