• Головна
  • Ужгородським студентам намагаються привити європейські цінності
11:00, 13 жовтня 2011 р.

Ужгородським студентам намагаються привити європейські цінності

У середу, 12 жовтня, в рамках Європейського тижня місцевої демократії відбулася зустріч заступника голови обласної ради Андрія Сербайла з студентами економічного факультету УжНУ.

Її відкрив заступник декана факультету В.І. Завадяк. В зустрічі взяли також участь начальник відділу з питань євроінтеграції та транскордонної співпраці облдержадміністрації Михайло Денис та радник голови обласної ради Іван Діус.

У своєму виступі Андрій Андрійович розповів про заходи, які проводяться в Закарпатті в рамках Європейського тижня місцевої демократії, а також по утвердженню у повсякденному житті демократичних засад самоврядування, підвищенню ролі територіальних громад, їх участі у вирішенні питань місцевого значення, соціально-економічного розвитку територій. Значна увага ним була присвячена характеристиці складу та діяльності обласної ради VІ скликання. Було підкреслено, що особливістю діяльності органів місцевого самоврядування теперішнього скликання, зокрема обласної та районних рад, є те, що їх депутати обрані за змішаною системою: половина за списками політичних партій, а половина – за мажоритарною системою – по 3 депутати від кожної адміністративно-територіальної одиниці (районів та міст обласного значення).

Таким чином в місцевих радах усіх рівнів депутати представляють як інтереси політичних сил, так і територіальних громад сіл, селищ, міст чи районів. Вони добре володіють ситуацією на місцях, сприяють вирішенню проблемних питань, які турбують громадян на районному та обласному рівнях.

Діяльність обласної ради проходить відкрито і гласно. Проекти рішень, що виносяться на засідання ради, попередньо обговорюються в комісіях, фракціях, на засіданнях президії.

Систематично, згідно з графіком, керівництвом обласної ради, депутатами проводяться прийоми населення з особистих питань. Під час Днів депутата, засідань Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, як правило, також проводяться і прийоми громадян у районах. Крім цього запроваджено зустрічі з виборцями у населених пунктах гірських районів.

Діяльність обласної ради широко висвітлюється у друкованих та електронних засобах масової інформації. Важливим засобом інформування виборців про діяльність депутатів, постійних комісій, президії облради став веб-сайт обласної ради. Він щодня поповнюється найновішою інформацією про роботу органів місцевого самоврядування, депутатів обласної та інших рівнів місцевих рад.

Тобто, діяльність органів місцевого самоврядування стає все більш відкритою, наближеною до європейських стандартів. В цьому плані органи місцевого самоврядування нашої області активно переймають досвід самоврядування сусідніх країн, розвиваючи та поглиблюючи транскордонне і міжрегіональне співробітництво, беручи участь у різноманітних заходах та проектах в рамках програм Європейського Союзу. Про конкретні напрями співпраці Закарпатської області з регіонами інших європейських країн розповів майбутнім економістам, бухгалтерам, менеджерам начальник відділу з питань євроінтеграції та транскордонної співпраці облдержадміністрації Михайло Денис.

Питанням розвитку регіонального і транскордонного співробітництва задля досягнення стабільного економічного розвитку регіонів країн Європи значну увагу приділяє Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи, який є своєрідним парламентом представників місцевого самоврядування 47 країн континенту. Депутатський корпус Закарпаття пишається тим, що членом української делегації в Конгресі з 2006 року впродовж чотирьох років був голова Закарпатської обласної ради, а нині голова комісії з питань транскордонного співробітництва обласної ради Михайло Кічковський.

Про діяльність цього представницького форуму, про перспективи реалізації прийнятих торік Конгресом з ініціативи української делегації Резолюції 315 (2010) «Сталий розвиток гірських регіонів та досвід Карпатських гір» та Рекомендацію 296 (2010) з цього питання розповів радник голови обласної ради Іван Діус.

Учасники зустрічі відповіли на численні запитання студентів. Цим самим проведена зустріч сприятиме розповсюдження інформації щодо принципів, надбань та досягнень функціонування місцевої демократії в Україні та Європі, сприяння обізнаності студентської молоді щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та їх залученню до прийняття управлінських рішень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...