• Головна
  • Науковці закликали Президента переглянути рішення щодо порядку обчислення часу
17:00, 12 жовтня 2011 р.

Науковці закликали Президента переглянути рішення щодо порядку обчислення часу

Науковці закликали Президента Віктора Януковича ініціювати перегляд рішення парламенту про зміну порядку обчислення часу на території України та прийняти протягом зимового періоду рішення щодо доцільності переходу на літній час.

Відповідний лист до глави держави підписали учасники круглого столу про можливі наслідки зміни обчислення часу в Україні, повідомили УНН у прес-службі МНС.

Як зазначив міністр Віктор Балога, відкриваючи круглий стіл, новації в порядку обчислення часу, прийняті Верховною Радою, викликали значний резонанс у суспільстві та в середовищі науковців.

"Як член уряду, я вважаю, що будь-яке рішення, прийняте парламентом, має бути виважене й узгоджене з експертами. Цього не відбулося. Думки людей і фахівців розділилися. Упевнений, що чіткі аргументи та мова фактів допоможуть законодавцям переглянути своє рішення", - сказав він.

На думку учасників заходу, рішення Верховної Ради не відповідає міжнародним правилам обчислення часу й фактично запроваджує в Україні час третього часового поясу, що суперечить фізико-географічному розташуванню нашої держави та нормам, що діють у більшості країн світу.

"Як відомо, Земна куля поділена на 24 годинні пояси. Відповідно, Україна давно була включена у другий пояс. Географічне розташування України не дає жодних підстав переводити Україну до третього часового поясу. Треба повернутися до позиції, яка підтверджується всіма картами й атласами світу", - наголосив директор Інституту географії НАН України Леонід Руденко.
Як зазначив член-кореспондент Національної Академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор Микола Поліщук, зміна обчислення часу негативно вплине на умови життєдіяльності значної частини громадян України та завдасть шкоду здоров’ю людей.

"Усі біологічні ритми людини проходять не за декретним часом, а за біологічним. Люди старшого віку, люди із хронічними захворюваннями та діти надзвичайно важко адаптуються до декретного часу. Треба перевести на географічний час і перестати бавитись. За цим поясним часом живе організм", - сказав він.

Крім того, рішення Верховної Ради призведе до економічних втрат і спричинить труднощі функціонування банківських систем і міжнародних транспортних перевезень, вважають науковці.

Нагадаємо, 14 серпня 2011 року Верховна Рада України ухвалила Постанову "Про зміну порядку обчислення часу на території України", якою скасовується щорічне переведення годинників на зимовий і літній час.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...