• Головна
  • Попри мораторій на на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах у Закарпатті таки рубають ліс
14:00, 6 жовтня 2011 р.

Попри мораторій на на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах у Закарпатті таки рубають ліс

На виконання доручення прем`єр-міністра України М. Азарова від 17.08.2011 р. № 40145/0/1-11 і Витягу з проколу № 60 засідання КМУ від 22.08.2011 р. Державна екологічна інспекція в Закарпатській області спільно з контрольно-ревізійним управлінням області провела перевірки стану дотримання вимог законодавства у сфері охорони, захисту, використання і відтворення лісів, заготівлі та експорту лісоматеріалів. До переліку об’єктів, які підлягали перевірці, ввійшли 5 лісогосподарських підприємств: ДП "Ясінянське ЛМГ", ДП "Рахівське ЛДГ", ДП "Мукачівське ЛГ", ДП "Мокрянське ЛМГ" та ДП "Великоберезнянське ЛГ".

В ході перевірок були виявлені порушення вимог Законів України “Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону”, “Про екологічну експертизу”, вимог постанови Кабінету Міністрів України №724 від 12.05.2007 року “Про затвердження Правил поліпшення якісного складу лісів” та ін.

За результатами проведених перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто 25 посадових осіб, накладено штрафів на загальну суму 3,162 тисяч гривень, проведено розрахунки завданих державі збитків, які склали 92,735 тис. грн. Головним державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області винесено три рішення про тимчасову заборону трелювання деревини з лісосік суцільної санітарної рубки лісництв ДП "Ясінянське ЛМГ", ДП "Рахівське ЛДГ", ДП "Мокрянське ЛМГ". Для добровільного відшкодування збитків, заподіяних лісовим ресурсам, Інспекцією пред’явлено лісогосподарствам претензії на загальну суму 85,235 тисяч гривень, в т.ч. ДП "Ясінянське ЛМГ" на суму 6,710 тис.грн., ДП "Рахівське ЛДГ" - 49,311 тис.грн., ДП "Мокрянське ЛМГ" - 2,218 тис.грн., ДП "Великоберезнянське ЛГ" - 19,587 тис.грн., ДП "Мукачівське ЛГ" - 7,409 тис.грн.

В разі залишення претензій без відповіді Інспекцією буде подано позовні заяви до Господарського суду Закарпатської області щодо стягнення зазначених сум.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...