• Головна
  • У Закарпатті створена Міжнаціональна Асамблея
22:04, 5 березня 2015 р.

У Закарпатті створена Міжнаціональна Асамблея

9 квітня в м Мукачево в Русинському Домі відбувся Установчий з'їзд міжнаціональної Асамблеї Закарпаття. Засновниками Асамблеї стали видні суспільні діячі русинської, угорської та румунської громад Закарпаття, включаючи представників Координаційної Ради русинських організацій та Спілки румунів Закарпаття.
Вперше за багато років у Закарпатті знову відбулося об'єднання громадянських активістів, що представляють різні національні громади. Представники різних організацій, відомі в Закарпатті політичні діячі, історики, працівники охорони здоров'я та освіти, підприємці заявили про свою готовність спільно докладати зусиль для розвитку території. Головною метою створеної міжнаціональної Асамблеї делегати з'їзду, а їх зібралося близько 500 осіб, називають об'єднання зусиль лідерів, активістів русинської, угорської, румунської громад Закарпаття для захисту своїх прав, свобод та інтересів. У завдання Асамблеї входить також організація роботи щодо збереження та зміцнення культурно-історичної спадщини, цінностей нацменшин Закарпаття. Діяльність Асамблеї стосуватиметься в цілому більше 1 мільйона жителів Закарпаття, представників нацменшин, що проживають в регіоні, а це близько 90% усіх жителів області.
Співголовами Асамблеї на установчому з'їзді були обрані - керівник Координаційної Ради русинських організацій, відомий громадський діяч Ладіслав Лецовіч, заступник керівника Мукачівського районного відділення Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) Ольга Гайдош та заступник керівника Союзу румунів Закарпаття Іван Мікловда. Практичний посібник Асамблеєю буде здійснювати Правління, а також Рада з 35 чоловік найбільш активних членів організації.
У своєму виступі співголова Асамблеї Ладіслав Лецовіч особливо відзначив, що жителі Закарпаття, що створюють Асамблею, не є сепаратистами або екстремістами. Вони виступають за збереження єдиної і незалежної України. Асамблея має намір діяти строго у відповідності з нинішньою Конституцією та Законодавством України. Разом з тим, він зазначив, що в рамках цього правового поля Асамблея планує вжити зусилля з тим, щоб добитися через діалог з владними органами офіційного визнання підсумків референдумів, що пройшли в 1991 році в Закарпатті, в яких більше 78% жителів фактично проголосували за автономний статус регіону.
Для досягнення цих цілей на Асамблеї були прийняті Меморандум і Резолюція. На думку учасників Асамблеї, текст цих документів може бути використаний в роботі Державної Конституційної комісії по зміні Основного Закону України.
Ольга Гайдош, одна з лідерів угорської громади, у виступі особливо підкреслила, що для досягнення своєї мети Асамблеї буде важливим і необхідним заручитися підтримкою у політичних і громадських кіл Угорщини, Румунії, Чехії, Словаччини, Сербії та США, тобто тих країн, які мають найбільш тісні контакти з громадами Закарпаття.
У свою чергу заступник керівника Союзу румунів Закарпаття Іван Мікловда заявив, що Асамблея повинна бути здатною чинити відповідний вплив на виборчі кампанії різного рівня, які проходитимуть в Закарпатті, з тим, щоб забезпечити обрання депутатів, які поділяють цілі та інтереси нацменшин регіону. Він також запевнив, що румунська громада області виступає на підтримку створення Асамблеї, зробить все можливе для досягнення поставлених перед нею цілей.
Основними напрямками діяльності Асамблеї стане проведення конференцій, «круглих столів», фестивалів, відповідної освітньої, роз'яснювальної роботи, випуск різних видань, а також участь у виборах на місцевому та регіональному рівнях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...