• Головна
  • Закарпатці у Львові обговорювали бюджетну і податкову децентралізацію (ФОТО)
Актуально
12:23, 20 березня 2015 р.

Закарпатці у Львові обговорювали бюджетну і податкову децентралізацію (ФОТО)

Актуально
– А у Львові багато чого спадає на думку, тут витає майже фізично відчутна аура доброї розумової праці і пошани до неї, створена століттями роздумів і мрій, – так каже про Львів у книзі «Сполохи» Костянтин Москалець, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка 2015 року.
І саме Львів вчора, 19 березня, став площадкою для  організованого «круглого столу» з питань бюджетної та податкової децентралізації для Львівської, Закарпатської Волинської, та Рівненської областей. Львівський захід став третім. До обговорення питань бюджетної та податкової децентралізації залучились представники Головного управління ДФС у Закарпатській області та Закарпатської обласної державної адміністрації.
 «Круглий стіл» – це реалізація інформаційно-комунікаційної кампанії з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні за участю експертів Державної фіскальної служби, Мінрегіону, Мінфіну, Міністерства освіти, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства юстиції.
Однією із головних тем обговорення стали прийняті Верховною Радою у грудні 2014 року зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України.
Реформоване бюджетне законодавство розширює права місцевих органів влади, надає бюджетну самостійність, а також розширює джерела наповнення місцевих бюджетів. Значні переваги отримають об’єднані громади, бюджети яких прирівняються до бюджетів міст обласного значення і районів.
Прийняття змін до бюджетного законодавства вже цього року, на думку фахівців, дасть змогу забезпечити стале економічне зростання, протидіяти кризовим явищам фінансового сектору економіки і виконати місцеві бюджети на 100%.
За даними Головного управління ДФС у Закарпатській області надходження до місцевих бюджетів краю станом на 1 березня 2015року склали майже 242 млн грн.
У розрізі платежів у січні-лютому 2015 року до місцевого бюджету Закарпаття надійшло:
– акцизного податку з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів – 16 млн 987 тис. грн;
– податку на майно – 18 млн 550 тис. грн, у т.ч. транспортного податку – 27 тис. грн., податку на нерухоме майно –  понад 386 тис. грн., земельного податку – 18 млн 135 тис. грн.
За словами Юрія Марченка, заступника начальника відділу акцизного податку Департаменту контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ДФС України, внаслідок внесення змін до Бюджетного кодексу відбулося скорочення та трансформація загальнодержавних податків та зборів. Так, наприклад, фіксований сільськогосподарський податок став четвертою групою платників єдиного податку. Разом з цим була реформована система місцевих податків, до яких тепер входить плата за землю, податок на нерухоме майно, транспортний збір. Суттєвим надходженням до місцевих бюджетів також стануть 5% від реалізації підакцизних товарів.
Серія регіональних круглих столів з бюджетної децентралізації проводиться за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та Уряду Великобританії.
стіл

стіл

стіл1

стіл1

стіл4

стіл4

стіл6

стіл6

стіл7

стіл7

стіл9

стіл9

стіл10

стіл10

стіл12

стіл12

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #у львові #децентралізація #закарпатці #конференція #податкова
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...