• Головна
  • В Ужгороді проведуть кампанію на підтримку повної заборони реклами тютюну
11:25, 14 вересня 2011 р.

В Ужгороді проведуть кампанію на підтримку повної заборони реклами тютюну

У четвер, 15 вересня, о 14.00в Ужгородському прес-клубі відбудеться прес-конференція, головною темою якої стане проведення в Ужгороді у цей день загальноукраїнської кампанії на підтримку повної заборони реклами тютюну.

Заходи відбудуться ще у 8 областях України (зокрема, у Сумах, Донецьку, Черкасах, Херсоні, Хмельницькому, Сімферополі) саме напередодні голосування у Верховній Раді у 2-гому читанні законопроекту за повну заборону реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів (№5164), запланованого на сесійний тиждень 20-23 вересня.

Детальніше про ініціативу, моніторинг-рейд кіосків біля шкіл та звернення до депутатів розкажуть:

  • Білак Павло – регіональний представник Коаліції громадських організацій та ініціатив «За вільну від тютюнового диму Україну»;
  • Шахно Вадим – голова правління ГО «Європейський Центр», заступник голови Профкому студентів УжНУ;
  • Волосянський Олександр – член виконавчого комітету Ужгородської міської ради.

Захід відбудеться у приміщенні Ужгородського прес-клубу за адресою: м.Ужгород, вул..Собранецька, 3

Запрошуються представники усіх ЗМІ.

Початок о 14.00

Довідка

Коаліція громадських організацій та ініціатив «За вільну від тютюнового диму Україну» створена 2000 року та об’єднує понад 60 організацій по всій Україні. З 2010 року Коаліцію очолює доктор медичних наук, професор, визнаний нейрохірург, екс-міністр з охорони здоров’я Микола Поліщук. Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оприлюднила Третій Звіт щодо глобальної тютюнової епідемії, згідно з яким Україна з 4 місця в світі за поширеністю куріння перемістилася на 29 місце. Цю тенденцію підтверджують і дані опитувань Державної служби статистики, які показали, що поширеність куріння серед осіб старших 12 років зменшилася з 25,6% 2008 року до 22,4% 2010 року, тобто на 3,2 відсоткових пункти, або майже на 13%. Скорочення поширеності куріння стало одним з факторів зменшення смертності, яке спостерігається в Україні за останні кілька років.

Скорочення поширеності куріння досягнуто завдяки втіленню в Україні запропонованих Рамковою конвенцією із боротьби проти тютюну (РКБТ) заходів, таких як підвищення тютюнових податків, заборона реклами сигарет на зовнішніх носіях, поступове звільнення робочих та громадських місць від тютюнового диму, запровадження текстових попереджень на тютюнових упаковках. Саме завдяки цим заходам тютюнову епідемію в нашій країні вдалося зупинити.

 

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...