• Головна
  • Закарпаття має право на самовизначення, - екс-мер Ужгорода
10:00, 15 березня 2015 р.

Закарпаття має право на самовизначення, - екс-мер Ужгорода

Ужгород - Мукачево, 14 березня - вимога про надання автономного статусу для Закарпаття, озвучене в суботу на з'їзді русинських організацій в Мукачеві, - абсолютно законно.

Про це заявив колишній мер Ужгорода Сергій Ратушняк, екс-депутат Верховної Ради.

«Це - думка 78% населення, за всіма міжнародними законами центральна київська влада це зобов'язана ратифікувати. До слова, це бажання в Закарпатті було озвучено ще до автономії Криму. Ущемляються права русинів, корінного населення (у мене мати - русинка) - нас не визнають нацією. А ми нацією визнані в усьому іншому світі », - сказав політик.

«Вимога автономії справедливо. Я 20 років це вимагаю. Я вважаю, що це наше законне право. Центр зобов'язаний ратифікувати результати референдуму. Це наше право на самовизначення», - продовжив Ратушняк.

За його словами, «Закарпаття - особливий багатонаціональний регіон, який 1000 років жив поза Росією та Україною».

На запитання журналіста, чи не побоюється екс-мер Ужгорода, що нова влада України може почати його переслідування за висловлювання на користь автономії Закарпаття, Ратушняк відповів: «Самовизначення, самоврядування було пунктом референдуму, я закликаю ратифікувати, як вимагає того міжнародне право. Для цього вистачає постанови Верховної Ради», - підкреслив політик.

Ратушняк заявив, що в майбутньому необхідно провести всеукраїнський референдум для визначення статусу та інших областей.

«Треба провести всеукраїнський референдум і запитати кожного громадянина з приводу пристрою. Це питання не може вирішувати Порошенко або Ратушняк, а повинен вирішувати весь народ. Інакше «пахан сказав - всі інші під козирок». Хіба це демократія?» - Резюмував екс-мер Ужгорода.

В Закарпатті з'їзд провідних русинських організацій в суботу проголосив мету домагатися від Києва визнання результатів референдуму 1991 року, на якому 80% жителів області виступили за автономний статус регіону.

Русини також мають намір домагатися від Києва визнання їх національною меншиною - українська влада, як відомо, досі не визнають русинської національності, на відміну від країн Європи. Комітет ООН з протидії расовій дискримінації ще в 2006 році рекомендував Україні визнати русинів.

Під зверненням до президента України і депутатів Верховної Ради з відповідними вимогами зібрано вже більше 10 тисяч підписів.

У документі також говориться про необхідність визнання русинської мови, вивчення її в школах, відкриття кафедри русинської мови при Ужгородському національному університеті, відкриття національних русинських програм на місцевому ТБ і радіо.

Наступне засідання Координаційної ради русинських організацій намічено на 8-10 квітня. Організатори з'їзду закликали приєднуватися до їхньої боротьби представників та інших національних меншин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #ужгород #мукачево #русини #ратушняк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...