• Головна
  • В Ужгороді презентували документальне видання Степана Папа «Велика боротьба» (ФОТО)
15:00, 14 березня 2015 р.

В Ужгороді презентували документальне видання Степана Папа «Велика боротьба» (ФОТО)

13 березня в Ужгороді презентували документальне видання Степана Папа «Велика боротьба». Вихід праці приурочений до двох березневих річниць: 98-ої з дня народження автора та 76-ої від проголошення Карпатської України.

Степан Пап (1917р., Хустщина -1990р., Словаччина) - співорганізатор Пласту на Закарпатті, член крайової екзекутиви ОУН, воїн Карпатської Січі, священник та історик.

Редактор підпільної ідеологічної періодики й літописець Карпатської України. Його авторству, зокрема, належить знаменита брошура «Обвинувачую Мадярщину», де наведено 65 пунктів звинувачення угорських окупантів у злочинах проти закарпатсьих українців. Степан Пап - автор історичних творів «Князь Лаборець», «Драма жит­тя Олександра Дух­но­вича», а також «Білі хорвати», «Дра­ма боротьби проти закріпачення», «Дра­ма боро­тьби за віру предків», «Драма опору ві­д­су­д­жених на смерть» та ін.

Документальне видання «Велика боротьба» надруковане вперше, аж через 25 років після смерті Степана Папа. Машинописну працю, як зазначається у вступі до книги, сам автор свого часу довірив академіку НАН України Миколі Мушинці, кажучи: «Серцем я відчуваю, що надходить кінець комуністичній тиранії і жаль мені, що я не дочекаюся бажаної волі. Я вже не побачу видання цих праць, що були найвизначнішим моїм життєвим доробком. Та хотілось би, щоб їх люди читали...».

До решти, праця побачила світ у видавництві «Ґражда» з ініціативи Миколи Мушинки (котрий також автором передмови) та за сприяння обласних організацій Пласту та ВО «Свобода».

Видання надруковане тисячею примірників. Значна частина накладу незабаром надійде до книгарень і обласних бібліотек по всій Україні, повідомили в управлінні культури Закарпатської ОДА.

В Ужгороді презентували документальне видання Степана Папа «Велика боротьба» (ФОТО), фото-1
В Ужгороді презентували документальне видання Степана Папа «Велика боротьба» (ФОТО), фото-2
В Ужгороді презентували документальне видання Степана Папа «Велика боротьба» (ФОТО), фото-3
В Ужгороді презентували документальне видання Степана Папа «Велика боротьба» (ФОТО), фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #в ужгороді #презентація #книга #документальне видання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...