• Головна
  • Генеральний план Ужгорода: які будуть сюрпризи? (ФОТО)
13:00, 13 березня 2015 р.

Генеральний план Ужгорода: які будуть сюрпризи? (ФОТО)

12 березня, відбулася нарада керівництва міста зі структурними підрозділами Ужгородської міської ради та представниками Державного підприємства «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» ім. Ю.М. Білоконя.

Експерти ще у вівторок приїхали до Ужгорода з опрацьованими пропозиціями міської ради, вже на місці представники «Діпромісто» вивчили креслення, попрацювали із забудовами Ужгорода.

Нагадаємо: генеральний план Ужгорода розробили, обговорили ще у 2010 році, проте містобудівну документацію так і не прийняли.

Як і зараз, концепцію розробляли «Діпромісто», оскільки саме цей інститут є найбільшим та найпрофесійнішим із тих, що займаються розробкою подібної документації. Корективи, які зараз будуть вноситися, зумовлені часом, адже за стільки років змінилася кількість мешканців, з’явилися нові забудови, побільшало бізнесу в Ужгороді, та й взагалі місто потребує розширення.

Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов окреслив головні бачення майбутнього генерального плану міста:

Місто обмежене кордонами та горами. Мене цікавить розширення меж Ужгорода, зараз про це йдуть переговори з обласною владою. Також дуже важливою є об’їзна дорога. Вона має бути від кордону до Боздоського парку, або, можливо, аж до села Сторожниці. Нині ж великий потік машин заїжджає у місто, велике навантаження на вулицю Минайську.

Міський голова окремо наголосив, що в школах і садочках Ужгорода не вистачає місць, тому генеральний план обов’язково має передбачати, де збудувати майбутні навчальні заклади.

Віктор Погорєлов відзначив, що практика об’єднувати дитячі садочки та школи себе не виправдала, вимоги, яких потрібно дотримуватися для ДНЗ, не завжди виконуються повною мірою. Міська влада планує побудувати садок у районі Боздоського парку на 100-150 місць та школу до 800 учнів:

Крім того, що росте населення міста, зараз маємо ще й близько тисячі переселенців. 780 офіційно зареєстровано, також маємо інформацію, що в місті перебуває близько 200 осіб, які ще не встигли офіційно стати ужгородцями. Також щодня до міста приїжджає чимало мешканців з району, які привозять в місто своїх дітей. Вони бажають, щоб їх діти отримали більш фаховий рівень навчання в школах обласного центру. Відмовляти таким учням ніхто не буде, проте виникає проблема з можливістю забезпечити освітою таку кількість дітей. Школи не повинні бути переповненими.

Начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської міськради Василь Решетар повідомив, що площ для надання якісної медичної допомоги в місті більш ніж достатньо. Тому передбачення в генплані розбудови лікарняної мережі в Ужгороді не є нагальним.

Однак Віктор Погорєлов відмітив, що місту потрібні будинки, де зможуть знайти прихисток літні люди, а таких закладів в Ужгороді наразі  немає.

Планується у містобудівній документації передбачити і підвищення рівня річки. Цього можна досягти завдяки побудові плотини чи ГЕС потужністю до 1,5 мегават.

Щодо побудови розважального центру на площі Богдана Хмельницького, то міський голова категорично проти цього, адже транспортна розв’язка в цій частині міста вкрай необхідна. Проте тут може з’явитися ще один пішохідний міст.

Генеральний план має визначити і жорсткі вимоги до забудови в центральній частині міста.

Змін зазнає аеропорт  – у найближчі роки в цій частині Ужгорода може з’явитися об'їзна дорога в сторону Строжниці із зручною системою світлофорів. Також планується створити прилеглій до аеропорту території міжнародний бізнес-центр. Міський голова пояснив:

Аеропорт Закарпаттю дуже потрібен. Це стратегічна територія, де у випадку будь-яких катаклізмів, інших форс-мажорів можна мати сполучення з рештою світу. Ми знаємо, які стосунки будуть у нашої держави з Європою, і міжнародне повітряне сполучення дуже важливе. Ми повинні зробити все можливе, щоб для бажаючих було зручно прилітати в Ужгород. Щоб в бізнес-центрі в митній зоні бізнесмени могли призначати зустрічі в аеропорту, вирішувати важливі справи і швидко повернутися назад.

Не оминули увагою і кладовище, нове місце для поховання має бути визначено у новому містобудівному документі Ужгорода.

На площі Петефі вільні площі, що знаходяться над бомбосховищем, мають зараз не дуже привабливий вигляд, тому на їхньому місці ужгородцям варто очікувати заклади громадського харчування, магазини тощо. Також перебудови потребують будинки на вулиці Мукачівській.

Ліси, що знаходяться на території міста та навколо, не є пралісами, це лише самосіви, які з’явилися після війни. Міський голова Віктор Погорєлов пояснив, що міська влада буде просити передати ці площі на баланс міста, землю хотілось би використовувати під забудову приватного сектору.

«Ми зараз потребуємо біля 60 ділянок по 6-7 соток для учасників війни та воїнів Афганістану, які стоять в черзі по 15 років. Це зараз найголовніше питання. Також подібні передавання територій необхідні, щоб усі ужгородці могли скористатися своїм законним правом на безкоштовне отримання землі», – повідомив міський голова Віктор Погорєлов.

Генеральний план Ужгорода: які будуть сюрпризи? (ФОТО), фото-1
Генеральний план Ужгорода: які будуть сюрпризи? (ФОТО), фото-2
Генеральний план Ужгорода: які будуть сюрпризи? (ФОТО), фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #в ужгороді #генеральний план ужгорода #містобудівництво #проектування ужгорода
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...