• Головна
  • Американський військовий експерт: Якщо зупинити бойовиків в Маріуполі, їх можна зупинити скрізь, якщо ні - Україні втрачена
Актуально
09:00, 11 березня 2015 р.

Американський військовий експерт: Якщо зупинити бойовиків в Маріуполі, їх можна зупинити скрізь, якщо ні - Україні втрачена

Актуально

Якщо Україна зможе застосувати стратегічне мислення, зупинить шпигунство і створить правильну військову машину, то переможе, вважає професор з питань національної безпеки в американському Військово-морському коледжі, колишній аналітик розвідки і офіцер контррозвідки Агентства національної безпеки США, стратег Джон Шиндлер.

Україні варто наслідувати приклад Хорватії, яка в 1991 році віддала третину своєї території повстанцям, тільки щоб повернути її в результаті швидких, рішучих військових операцій в 1995 році, вважає професор з питань національної безпеки в американському Військово-морському коледжі, колишній аналітик розвідки і офіцер контррозвідки Агентства національної безпеки США, стратег Джон Шиндлер, передає Гордон.

"Якщо Порошенко не до складної роботи порятунку своєї країни від агресії Кремля, він повинен повернутися в кондитерський бізнес негайно і звільнити місце для лідера, який насправді хоче боротися", - додав стратег.

Автор статті переконаний, що "модель Загреба" - це шаблон для стратегічного успіху в боротьбі з сильнішим противником. Варто враховувати, зазначає він, що Україна за розмірами та кількістю населення значно перевершує Хорватію, і у Києва достатньо ресурсів, щоб вести оборонні війни.

На думку автора статті, повторення хорватського сценарію означає конкретні заходи, які повинні бути зроблені найближчим часом. Далі в статті Шиндлер перераховує кроки, які має вжити український уряд, якщо не хоче віддати ще більше територій росіянам, а хоче повернути втрачені.

Автор радить мислити стратегічно. На його думку, Росії не на руку тривала війна, тому необхідно припиняти "ідіотські військові кроки" в місцях стратегічно незначущих, таких як донецький аеропорт і Дебальцеве, де Київ пожертвував мотивованими захисниками без причини.

Необхідно припинити будь-яку можливість захоплення бойовиками Маріуполя. Автор вважає, що портове місто потрібно перетворити на Вуковар-на-Азові (Вуковар - місто, зруйноване під час війни за незалежність Хорватії. Масштабна облога Вуковара почалася 3 вересня. Незважаючи на багаторазову перевагу в живій силі і техніці тих, хто атакував, захисники Вуковара успішно чинили опір майже на протязі трьох місяців. - "ГОРДОН"), і це досяжна стратегічна мета для збройних сил України.

Якщо зупинити бойовиків в Маріуполі, їх можна зупинити в будь-якому місці, якщо ні - Україна буде втрачена, упевнений автор. Запорукою перемоги Хорватії в 1995 він вважає "довгу гру, як у дипломатичному, так і у військовому відношенні". Зрештою Кремль втомиться і на цей випадок потрібно "бути готовим до ривка", вважає Шиндлер.

Необхідна реформа розвідувальних служб, зазначає автор статті.

"В даний час Київ не може нічого зробити потай. Шпигуни Москви, глибоко вкорінені в епоху Януковича, знають все або майже все. Оперативна безпеку в західному розумінні цього слова навряд чи існує", - пише Шиндлер.

Необхідно організувати контррозвідку, радить стратег. Є інші нагальні потреби розвідки, особливо в області радіоелектронної боротьби, де домінування Москви на полі бою майже абсолютне. У цьому випадку може суттєво допомогти Захід, зазначає автор і додає, що в такій допомозі немає сенсу, поки не буде правильно організована розвідка.

Наступним важливим пунктом, на думку Шиндлера, є боротьба з корупцією. Нерішучі дії в цій області можуть стати причиною політичної катастрофи в Україні в довгостроковій перспективі. Західні благодійні організації змушені передавати допомогу фронту в обхід Генерального штабу та офіційних інстанцій. Крадіжки в оборонному секторі країни повинні припинитися, якщо Україна не хоче і далі втрачати людські життя і території. В якості запобіжного заходу автор радить страти "в пекінському стилі" корумпованих генералів і політиків.

Українських військових занадто мало, щоб захистити країну від російської агресії, а тим більше повернути втрачену територію, відзначає стратег, і з часів розпаду СРСР Україна втратила більшу частину своєї боєздатності через корупцію і лінь. Спроби мобілізувати 250 тис. військовослужбовців запізнілі і неадекватні, вважає автор. Тим більше, що заклик менше одного відсотка населення країни, коли Україна перебуває у стані війни, демонструє, що український президент Петро Порошенко хоче програти, впевнений Шиндлер. У другій половині 1991 Хорватія мобілізувала майже 200 тис. військовослужбовців при населенні не більше 4 млн осіб. Україна силою мобілізувала аналогічну кількість бійців з населення в десять разів більше Хорватії, зазначає автор.

Україна, безумовно, потребує більшої кількості військ, щоб запобігти подальшій російську агресію, але вона потребує удосконалення цих військ, впевнений Шиндлер. Деякі з добровольчих батальйонів показали кращі результати в бою, ніж більшість регулярних армійських підрозділів. Вони можуть стати основою нової, поліпшеної армії України.

Автор вважає, що потрібно вибудувати трирівневу армію по хорватської моделі. Перша частина повинна складатися з механізованих гвардійських бригад, укомплектованих професійними солдатами і оснащених найсучаснішим озброєнням. Інша частина повинна складатися з солдатів без досвіду та цивільної оборони, які призначені для зачистки, а не інтенсивного бою. Основна частина армії повинна складатися з піхотних бригад, суміші призовників і резервістів, призначених для оборони і обмежених наступальних завдань. Ця трирівнева система забезпечує ефективне використання обмежених запасів.

На думку Шиндлера, для перемоги України необхідно використовувати свої можливості з розумом.

"Володимир Путін віддав перевагу війні проти значного сусіда Росії, другої за величиною країни в Європі. Тепер цей конфлікт Росія не може виграти без масового вторгнення і мобілізації, політично й економічно шкідливих для середньостатистичного росіянина", - заявляє автор.

Експерт вважає, що тепер ініціатива перейшла в руки Києва. Якщо Україна зможе застосувати стратегічне мислення, зупинить шпигунство, створить правильну військову машину, то переможе. Все це може бути зроблено, але кожен день поки Київ не змінює курс, є ще одним свідченням того, що уряд Порошенко насправді не хоче виграти, підводить підсумок Шиндлер.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна #україна #розвідка #путін #росія #стратегія #кремль #порошенко #програш
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...