• Головна
  • Школа-привид у центрі Ужгорода: для дітей чи для бізнесменів?
15:34, 9 вересня 2011 р.

Школа-привид у центрі Ужгорода: для дітей чи для бізнесменів?

Колись тут лунали голоси учнів. Нині це приміщення закинуте, його коридорами гуляє вітер, крізь вікна залітає дощ. Це – не вигаданий сюжет фільму жахів. Мова про приміщення колишньої вечірньої школи, що у самому центрі Ужгорода – на площі Шандора Петефі.

У класах могли б займатися першачки 5-ої школи

Пустуюча двоповерхова будівля знаходиться на куті вулиць Швабської та площі Петефі. За радянських часів у ній працювала вечірня школа. Згодом тут облаштували початкові класи ужгородської угорськомовної школи. Та кілька років тому її перенесли на Православну набережну у новозбудоване приміщення біля основного корпусу. Відтоді будівля у центрі міста стоїть пусткою. І виглядає не найкраще – деякі вікна тут чомусь відчинені навстіж, відтак опади можуть залетіти прямо до середини. Із усіма наслідками.

Попередня міська влада, до слова, запам'яталася тим, що хотіла продати це приміщення. Однак, на щастя, нічого не вийшло – освітні об'єкти заборонено відчужувати згідно з законодавством.

Та все ж, питається, чого добротна будівля пустує й досі?.. Невже освітній мережі Ужгорода вона не потрібна?

Цю гіпотезу одразу спростовує директор Ужгородської ЗОШ №5 Петро Кіндюх. У нього давно вже ідея облаштувати у приміщенні початкові класи 5-ої школи. Це, пояснює Петро Ярославович, розвантажило б основний корпус школи, що на Київській набережній. Нині там учні вимушені займатися у 2 зміни. Зокрема, після обіду відвідують заняття 160 дітей із 937. До речі, згідно з наказом Міносвіти, за 2 роки в країні друга зміна має бути відмінена взагалі. Будівля колишньої вечірньої школи, зазначає Петро Кіндюх, допомогла б вирішити завдання Міносвіти скоріше. Втім, наголошує директор, якщо виникне потреба облаштувати у тій будівлі класи іншого навчального закладу, то він не заперечуватиме.

Нерухомість для дітей чи для бізнесменів?

Втім конкретних планів щодо цього, очевидно, у міської влади Ужгорода ще немає. А це, в свою чергу, викликає підозри – а чи не поклав вже хтось око на нерухомість у центрі міста?

«Приміщення нікому не передається, ніхто на нього немає права зазіхати, тому що це є освітня установа, – запевняє начальник управління освіти Ужгородської міськради Мар'ян Комарницький. – Просто зараз не передбачено бюджетом коштів на ремонт, аби там можна було розпочати навчання учнів». Серед нагальних питань будівлі – заміна вікон. Та коли саме до цього доберуться, головний освітянин міста не знає – це питання у компетенції міського голови та депутатів, а не управління освіти.

Міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов на своїй останній прес-конференції запевнив, що мерія має намір відновити у приміщенні школу. І додав, що у будівлі колишньої 21 школи облаштують дитсадок.

Та все ж конкретики щодо приміщення на Петефі з вуст міської влади поки не прозвучало. Це, знову ж таки, наводить на підозри, що будівля таки може опинитися у приватній власності, а не знову перетворитися на школу. На жаль, поки що передумови для цього є. Судіть самі – уже нині кілька вікон тут відчинені, відтак опади залітають до середини. Якщо нічого не зробити, то вже зовсім скоро це приміщення можна буде визнати й аварійним. Відтак – виключити із освітньої мережі і уже за безцінь пустити з молотка. Та й привід можна знайти – мовляв Ужгороду потрібні гроші, наприклад, на будівництво міні-котелень для бюджетних закладів. От продаж аварійної нерухомості нам і допоможе.

Та все ж сподіватимемося, що до цього справа не дійде. І у нинішніх порожніх кімнатах скоро будуть класи, а не магазини та офіси.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...