• Головна
  • Закарпатська обласна влада продовжить проводити заходи з енергозаміщення та енергозбереження та підтримає сільське господарство
16:00, 1 березня 2015 р.

Закарпатська обласна влада продовжить проводити заходи з енергозаміщення та енергозбереження та підтримає сільське господарство

На колегії за участі керівників районів та міст області голова Закарпатської ОДА Василь Губаль повідомив, що виконання заходів із переведення бюджетної сфери на опалення, альтернативне газовому, триватиме, поруч із роботами, спрямованими на економію енергоресурсів. Він прозвітував: субвенції з держбюджету, які надійшли на ці цілі наприкінці 2014 року в сумі 14,8 мільйонів, і котрі були рівномірно розподілені між адміністративними одиницями області, використані, а котельні завершені.

Цьогоріч на енергозаміщення та енергозаощадження в обласному бюджеті передбачено близько сорока мільйонів гривень. Водночас голова ОДА висловив подяку тим районам і містам, які не очікували коштів з держбюджету, а віднайшли власні ресурси та перевели кілька шкіл та садочків на альтернативне опалення. Зокрема, є приклад Тячівського і Міжгірського району, де знайшли інвесторів, котрі вкладають гроші в проекти енергоощадження на засадах концесії, й цю практику вивчають задля використання досвіду на інших об’єктах.

Василь Губаль повідомив, що разом з керівництвом облради зараз триває робота з розподілу вільного залишку в бюджеті – мова про суму в близько 90 мільйонів гривень, і були прийняті пропозиції міст і районів, гроші будуть поділені на пріоритетні проекти так само рівномірно.

Також керівник області поінформував, що на найближчій сесії обласної ради готується проект рішення, згідно з яким передбачать значні кошти на розвиток сільського господарства. "Для садівництва передбачається три мільйони гривень. Відзначу: сьогодні кілька районів, передовсім Ужгородщина, Мукачівщина і Берегівщина, мають у цьому хороші напрацювання, і варто поширювати цю практику та закладати сади. Також передбачаємо кошти на розвиток тваринництва – близько 750 тисяч гривень .Прошу керівників районів і за напрямками звернути увагу на ці справи, кошти значні, слід їх розподілити і використати з розумом та якісно покращити справи в галузі. Очікую, що такі заходи дадуть результат, сільське господарство в краї треба розвивати, неприпустимо, коли так багато земель пустує. Маємо перспективи", - сказав Василь Губаль.

Говорячи про бюджетні кошти та їхній розподіл, керівник краю вкотре наголосив, що використання коштів має бути прозорим, а розпорядники – підзвітні громаді. також акцентував на протидії корупції: "Я запевняю: у мене нема "особливих" завдань ні до кого. Наша задача одна – працювати на користь краю, для його життя і розвитку. Також маю пораду: якщо хтось хоче допомагати – для цього є один спосіб. Це - підтримка учасників АТО, наших військовим, у яких дуже багато потреб. Допомога їм, війську, родинам - це єдиний "хабар", який приймається. Керівники районів і обласних структур, закликаю: не даваймо можливість дорікнути владі, працюймо чесно і, знову ж таки –максимально прозоро і відверто".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #в ужгороді #губаль #закарпатська ода #керівники районів #економіка закарпаття #енергозбереження
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...