• Головна
  • Балога: В України один варіант зупинити роздачу паспортів Угорщини на Закарпатті
09:00, 1 березня 2015 р.

Балога: В України один варіант зупинити роздачу паспортів Угорщини на Закарпатті

Вчорашня новина про те, що 94 тисячі закарпатців отримали угорські паспорти, сколихнула Інтернет.

"З'ясувалося", що в Україні не надто надійні сусіди навіть на західному кордоні. Закарпаття - мультикультурна область, а, найголовніше, в ній живе, мабуть, найбільш організоване національна меншина України.

Проблема не в тому, що люди співають угорські пісні і надягають національні костюми, а в тому, що за два десятки років Незалежності вони не асимілювалися. Не розуміють української, на будівлях органів державної влади - угорські прапори.

Зрештою, є практично відкритий кордон з ЄС (особлива прикордонна зона, яка без проблем дозволяє оформляти візи) і, як наслідок, - тільки офіційно 94000 закарпатців з угорськими паспортами.

Журналісти звернулись за коментарем до народного депутата Віктора Балоги, якого вважають найбільш впливовим закарпатцем.

- Закарпатці отримували угорські паспорти давно. Упевнений, місцева влада про це знала. За вашою інформацією, скільки насправді закарпатців отримали угорські паспорти? Це прорахунки київської влади чи обласної, закарпатської? - Ну, по-перше, це неправда, що в населених пунктах Закарпаття, де компактно проживають угорці, на будівлях вивішують лише угорські прапори. Скрізь є державні прапори України і навіть Євросоюзу. Що стосується кількості угорських паспортів, то ні я, ні будь-хто інший їх не рахував. Але, якщо угорська сторона озвучила цифру в понад 90 тисяч, то це, мабуть, адекватна цифра. Але, хіба угорці Закарпаття єдині в цій країні, хто має подвійне громадянство? Не відкрию нікому таємницю, що в парламенті таких людей не два і не три відсотки, а значно більше. Є навіть губернатори, які на всю країну заявляють, що у них потрійне громадянство. Люди на все це дивляться і задають собі питання: «Чому це їм можна, а нам - ні?». Тим більше уряд Угорщини цьому сприяє і не тільки на Закарпатті, а всюди в Європі - в Румунії, Словаччини, Сербії. Тобто, Закарпаття не є винятком. Те, що люди беруть угорські паспорти - це прорахунок центральної влади. Люди просто шукають, де їм краще. Так було, є і завжди буде. Але вирішити цю проблему можна. Завдання центральної влади - домогтися безвізового режиму для України. І тоді ці паспорти стануть просто не потрібні. Коли з паспортом громадянина України можна буде вільно їздити по Європі, необхідність у подвійному громадянстві відпаде. Або на законодавчому рівні дозволити подвійне громадянство, адже воно в нашій країні і так у багатьох вже є.

- Угорська діаспора надактивна. Вас не турбують шовіністичні заяви угорців про відновлення Великої Угорщини, зокрема, спроби визначити "свою" територію по Верецькому перевалу?

- Угорська громада живе у злагоді з усіма національностями Закарпаття. Так було завжди, так є і зараз. Всі чомусь говорять тільки про угорців, але ніхто не каже, що Закарпаття - багатонаціональний край, де також проживає багато етнічних німців, румунів, і де угорці - лише одна з національних громад, хоча й одна з найбільших. Більш того, угорський паспорт не заважає їм воювати і віддавати життя за Україну. Так само і не заважає жертвувати кошти на потреби 128-ї бригади. А це - набагато важливіше, ніж діяльність маргінальних політичних рухів по той бік кордону. Кожна нація має своїх неуравновешенниз людей в політиці, і Угорщина тут не виняток.

- Яка зараз ситуація в області? Чи є ознаки "розгойдування" ситуації? Є "угорська проблема"? - Ситуація в області стабільна. Так званої угорської проблеми, як і румунської, чи польської, або словацької, на Закарпатті не існує.

- І останнє. Які висновки має зробити Київ, Ужгород? - Рецепт дуже простий і в той же час дієвий - добитися безвізового режиму з країнами Євросоюзу. Тоді всі питання відпадуть самі собою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #в ужгороді #балога #угорці #угорці закарпаття #подвійне громадянство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...