• Головна
  • Українські військові масово відмовляються святкувати 23 лютого
18:00, 22 лютого 2015 р.

Українські військові масово відмовляються святкувати 23 лютого

До початку російської агресії більшість українських військових щорічно відзначало 23 лютого - влаштовували застілля і отримували подарунки від жінок. Цього року багато хто вирішив, що більше не будуть святкувати «день армії агресора», а перенесуть свій день на 14 жовтня

Більшість опитаних працівників Збройних сил України, прикордонників та бійців добровольчих батальйонів зійшлися на тому, що останні роки відзначали 23-е лютого не як День захисника Вітчизни і не як День Червоної армії, а скоріше як «чоловіче 8-е Березня».

На роботі жінки-колеги накривали їм столи, в сім'ї вручали невеликі подарунки, передчуваючи «алаверди» через два тижні.

Можливо, 23-е так і залишався б для молодих, які не служили в радянській армії українців днем ​​всіх чоловіків, якби не анексія Криму і війна на Донбасі.

«Відзначати не збираємося, - розповідає начальник прес-служби Держприкордонслужби України Олег Слободян. - Колективом ми не відзначали вже роки два-три. Іноді жінки купували тортик до чаю, а так, що б організовано кудись вийти - то ні. Взагалі, відчуття причетності до чогось великого, свята в душі - такого вже немає давно. Кажу за себе і близьке оточення. А тим більше після всього, що сталося за останній рік, святкування 23 лютого тхне сепаратизмом».

Відзначати День захисника України Олег і його товариші збираються 14 жовтня. На питання «як?» Посміхається: «Головне, щоб бекграунд був нормальним - відновлення кордону, світ, Крим у складі України ... А як відзначити - серце підкаже».

Помічник міністра оборони України Юрій Повх розповів, що вже давно відзначає День української армії 14-го жовтня, а 23-е не святкує.

«Щоб дати адекватну оцінку цьому святу трошки повернемося в історію: він був проголошений на честь того, що в цей день Червона армія вперше зробила наступ, - пояснює військовий. - У ніч на 24 лютого загони Червоної гвардії і морячки Балтійського флоту, зіткнувшись з нечисленними передовими розвідувальними загонами німецької армії, «відкотилися» кілометрів на сто. Товариша Дибенка, який керував всією цією справою, Ленін готовий був розстріляти. Ворошилов був категорично проти святкування в цей день. Довгий час цю дату не згадували, вона була ганебною, але шляхом маніпуляцій з громадською думкою, створення усіляких міфів і казок цей день перетворився просто в день всіх чоловіків. І що святкувати?»

На питання, що ж дарувати українському чоловікові на 14 жовтня, Повх відповідає, що, враховуючи нинішні реалії, найкращий подарунок: бінокль, розвантаження, шкарпетки з Кулмакс та наколінники:

«Пострибавши кілька днів по бліндажах і техніці, коліна розбивши в мотлох», - пояснив він.

Інший співробітник Міноборони Олексій Чорнобай повідомив, що навіть і не думав про 23 лютого, поки ми не запитали.

«Святкувати не планую. Думаю, раз вже ми хочемо нового світлого майбутнього - будемо будувати його на подвигах нових героїв і нових святах », - говорить він.

Бійці добровольчих батальйонів на питання про святкування дня чоловіків у лютому відповіли категоричною відмовою.

«А що це за свято? - Вигукнув спікер «Правого сектора» Закарпаття Володимир Гласнер. - Я не вважаю коректним святкувати день створення ворожої армії і, думаю, мої побратими поділяють мої погляди. Я 23-е лютого ніколи не вважав за свято, садок і початкові класи не беремо до уваги».

Боєць батальйону «Айдар» Євген М. повідомив, що найголовніший день у році - 14 жовтня, день заснування УПА, день козаків і Покрова.

«Це наше свято, а 23-у лютому - день радянської армії. Старші люди можуть випити «по п'ятдесят», але наше справжнє свято в інший день».

«Ще минулого року, поки не було війни, ностальгуючи по роках служби в радянській армії, свято відзначали. Тепер хлопці прийняли присягу на вірність Україні, воюють з Росією, як вони можуть відзначати свято ворога, день тих самих захисників тої самої вітчизни, яка зараз заливає кров'ю мою країну, вбиває кращих чоловіків України, руйнує будинки, міста і долі? - Розповідає дружина одного з військовослужбовців 39 батальйону територіальної оборони, волонтер Ірина. - В Україні такого свята не існує. Їх свято - 6 грудня, День ЗСУ ».

З усіх військових, опитаних, не визначилися з рішенням тільки у прес-центрі АТО.

«Мої діди воювали, вони вірили в те, за що воюють, їх пам'ять вшанувати я просто зобов'язаний. Чи будемо відзначати просто як чоловічий день? Не знаю, буде видно ближче до дати. Багато чого змінюється і настрій теж», - розповів спікер АТО Леонід Матюхін.

Нагадаємо, 19 лютого журналісти запитали у киян, чи збираються вони в цьому році відзначатиме 23-е лютого і що для них означає цей день. Більшість жителів і гостей столиці розповіли, що не хочуть відзначати 23-е лютого, оскільки тепер вважають його святом країни-агресора чи радянським.

При цьому деякі повідомили, що все одно вручать своїм колегам і родичам невеликі подарунки, так як ніяково залишати чоловіків без «чоловічого дня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#закарпаття #23 февраля не будет #проти 23 лютого #23 не святкують
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...