• Головна
  • Закарпаття разом з угорськими партнерами узгоджуватиме спільні грантові проекти (ФОТО)
17:00, 18 лютого 2015 р.

Закарпаття разом з угорськими партнерами узгоджуватиме спільні грантові проекти (ФОТО)

Вчора, 17 лютого голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко та голова ОДА Василь Губаль провели зустріч з головою загальних зборів Соболч-Сатмар-Березької області Оскаром Шестаком.

Участь в заході взяли й заступник голови загальних зборів Саболч-Сатмар-Березької області Іштван Сабо, голова комісії з питань міжнародних зв’язків та транскордонного співробітництва загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег Міклош Керекеш, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї, перший заступник голови облради Михайло Попович, голова комісії облради з питань транскордонного співробітництва. Михайло Кічковський.

Володимир Чубірко насамперед подякував угорським колегам за цей візит, який безумовно позитивно вплине на налагодження співпраці наших прикордонних регіонів. «Закарпаття не на словах, а реальними справами має показати приклад євроінтеграційного руху для всієї країни. Ми розраховуємо на вашу допомогу, хочемо, щоби ви показали, які є ризики на цьому шлях. Також пропонуємо виробити спільну позиція в програмах транскордонного співробітництва, в грантових проектах ЄС. Це треба робити публічно, щоби кошти ефективно використовувалися для громад Закарпаття та області Соболч-Сотмар-Берег», – вважає керівник ради.

Василь Губаль як позитив для наших громад зазначив, що сусідні регіони можуть так активно спілкуватися. «Важливий той факт, що ми відчуваємо дружнє плече друга та гарного сусіда – Угорщини. В нас тісний контакт. Наші стосунки мають мати ефект подальшого розвитку – до цього докладають зусилля й угорська громада Закарпаття. Угорці мають можливість навчатися рідною мовою в школах, здобувати освіту у вищих навчальних закладах краю. Також мають можливість розвивати свою культуру. Для цього нам потрібна і економічна складова, адже завдяки угорським інвестиціям працює й промисловість краю. Угорський бізнес має відчувати себе впевнено в області, створювати нові робочі місця», – зауважив голова ОДА

Оскар Шестак запевнив, що наміри є щирими і угорські партнери сприятимуть поглибленню співпраці. «Щодо транскордонної співпраці, то ми готові активізувати співпрацю в гуманітарній сфері. Між водними господарствами й МНС у нас вже налагоджені тісні контакти і це важливо у разі виникнення паводкових ситуацій в басейні річки Тиса. Треба активізувати контакти на рівні громад – між містами та селами. Механізм роботи на рівні міст-побратимів надзвичайно ефективний», – вважає голова загальних зборів.

В ході зустрічі йшлося про підготовку проекту Програми розвитку співробітництва між Закарпатською областю та Саболч-Сатмар-Березькою областю у сфері поглиблення добросусідських відносин, а також транскордонних, культурних та економічних зв’язків на 2015-2016 роки.

Також пропонувалося створити робочу групи, делегуючи трьох представників від кожної зі сторін з метою підведення підсумків реалізації попередньої програми, окреслення можливих сфер співпраці та підготовки проекту Програми на 2015-2016 роки.

Також сторони домовилися узгоджувати позиції щодо співпраці двох областей у контексті формування нових європейських проектів у рамках Програми ENI, передусім у сферах розвитку інфраструктури, туризму, охорони навколишнього середовища, збереження культурної спадщини тощо. Ця програма діятиме до 2020 року і за її рахунок фінансуватимуться практично всі програми Східного партнерства.

Також обговорювали питання, пов’язаних з участю сторін у великих інфраструктурних проектах .

Закарпаття разом з угорськими партнерами узгоджуватиме спільні грантові проекти (ФОТО), фото-1
Закарпаття разом з угорськими партнерами узгоджуватиме спільні грантові проекти (ФОТО), фото-2
11008092_1001400253221887_2223779866398044272_n (1)

11008092_1001400253221887_2223779866398044272_n (1)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #в ужгороді #зустріч #з угорськими партнерами #грантові проекти #закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...