• Головна
  • Голова Закарпатської ОДА провів у Хусті нараду, присвячену проблемам мобілізації (ФОТО)
15:00, 18 лютого 2015 р.

Голова Закарпатської ОДА провів у Хусті нараду, присвячену проблемам мобілізації (ФОТО)

Про складнощі процесу мобілізації говорили на нараді у Хустській РДА 16 лютого. Зібрання за участю влади району, військових комісарів, представників правоохоронних органів та, головне, місцевих громад Хустщини ініціював голова ОДА Василь Губаль.

Після того, як т. в.о. військового комісара Хустського і Міжгірського районів підполковник Ігор Жуков прозвітував про хід чергової хвилі часткової мобілізації, керівник області звернувся до хустян. "Так сталося, що на нашу долю випав важкий час і дуже складна задача - чергова хвиля мобілізація. Відверто: непросто організовувати цей процес й навіть непросто говорити це все вам. Але ще складніше чути питання матерів, дружин, сестер і дітей тих, хто зараз там служить: коли вже буде ротація наших хлопців? Такі завдання нам ставить час і центральна влада, таку відповідальність поклала на нас держава. І як би ми не ставилися до цього, виконувати – мусимо. Хоча б з тієї причини, що треба замінити тих закарпатців, які зараз служать на Сході". "Кажу щиро: якщо не братися за важку роботу, а думати про місцеві вибори і тільки про це – то їх може і не бути, може не бути майбутнього. Будьте певні: Путін не зупиниться у Донецьку, йому треба вся Україна, у тому числі і Закарпаття, йому треба, аби всі ми були рабами. Й лише спільними зусиллями, об’єднавшись, можемо зарадити цій біді і зберегти державу", - сказав Василь Губаль.

На нараді, де був присутній і обласний військовий комісар Іван Васильцюн, роз’яснили деталі мобілізаційного процесу. Так, поінформовано, що кожен район, кожен населений пункт отримали повістки рівномірно – відповідно кількості призовників, і розподілено так, аби ніде не зупинити роботу - у жодному місті, селі, господарстві, на підприємстві. Ішлося і про базові засади захисту мобілізованих: це збереження робочого місця й заробітної плати, грошове забезпечення і амуніція, які надаються. Васильцюн зазначив: кожен, хто спрямований в зону АТО за бойовим наказом, щодня отримує 1000 гривень плюс те грошове забезпечення, яке має, і премії за знищену військову техніку ворога. Оформляються документи учасника бойових дій, що дає право на виділення землі та матеріальної допомоги, пільги для родини, тощо. 

Комісар детально розповів про те, хто саме підлягає і хто звільняється від мобілізації. Також згадали і про те, що основна відмінність цієї хвилі часткової мобілізації у тому, що нікого не спрямовують одразу військові частини, а спершу - у навчальні центри. Мобілізовані ж прикордонники - служитимуть за місцем проживання. На зібранні наголосили: гостра проблема в лікарях і медичному персоналі середньої ланки, до слова, мобілізовані медики їдуть у військово-медичну академію, де проходять вишкіл за стандартами НАТО, а лише потім спрямовуються на виконання завдань. 

Водночас в області дуже велика кількість лікарів з тих, які були оповіщені, не пройшли медичних комісій – більшість їх визнано непридатними. У цьому варто вважати ознаки корупції – наголосив голова ОДА, який ініціював заміну медичних комісій у кількох районах, та звернувся з цього приводу в Міністерство оборони. Також Василь Губаль звернувся в Міністерство оборони з проханням відновити посади військових комісарів у тих районах, де вони були скасовані через укрупнення комісаріатів.

Голова ОДА також, наголосивши на такій ситуації: трапляється, що керівники підприємств, отримавши повістки для колективу, попереджають людей і звільняють їх заднім числом, поставив питання місцевому військовому комісару – чи звертався військкомат в правоохоронні ограни з цього приводу. До слова, відповідні доручення про факти, які мають ознаки корупційних дій, вже надане ним відповідним структурам.

Опісля того, як учасники зібрання докладно обговорили проблемні моменти мобілізації (а серед них як певні явища зловживань, так передовсім об’єктивні причини, як от значна трудова міграція населення Закарпаття, слабкий кадровий потенціал військкоматів тощо), було акцентовано: задачі стоять складні і серйозні, але слід прикласти максимальних зусиль для виконання поставлених задач, інакше на Україну загалом і Закарпаття загалом чекає важке майбутнє, і загалом мобілізація є спільним випробуванням і спільною відповідальністю.

Голова Закарпатської ОДА провів у Хусті нараду, присвячену проблемам мобілізації (ФОТО), фото-1
Голова Закарпатської ОДА провів у Хусті нараду, присвячену проблемам мобілізації (ФОТО), фото-2
Голова Закарпатської ОДА провів у Хусті нараду, присвячену проблемам мобілізації (ФОТО), фото-3
Голова Закарпатської ОДА провів у Хусті нараду, присвячену проблемам мобілізації (ФОТО), фото-4
Голова Закарпатської ОДА провів у Хусті нараду, присвячену проблемам мобілізації (ФОТО), фото-5
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #в хусті #закарпатська ода #губаль #нараду #проблеми мобілізації на закарпатті
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...