11:00, 5 лютого 2015 р.
На Закарпатті не можуть заселити переселенців в порожні будинки (ВІДЕО)
Житло для біженців із зони АТО. Чому в Закарпатській області пустують нові будинки з ремонтом під ключ, і що заважає місцевій владі заселити туди людей?
- Цей мікрорайон на околиці села Теребля в народі називають "Городок для переселенців", хоча побудували його ще в мирний час.
Сюди повинні були переїхати жителі закарпатського села Солотвино, будинки яких опинилися в небезпечній зоні карстових провалів.
Вісім багатоквартирних двоповерхівок, сімнадцять особняків - їх будували ударними темпами за бюджетні гроші. У 2013 містечко було вже готовий. Але, пройшло два роки, а з Солотвино сюди переїхали всього 8 сімей.
"Я переживав за життя своїх дітей, у мене троє маленьких дітей, там все розвалюється, ті ями з кожним місяцем збільшуються, діти ходять в школу, гуляють, страшно дітей на вулицю випустити", - каже Григорій Коць, переселенець із селища Солотвин.
Будинок Григорія перебував буквально в декількох десятках метрів від цих провалів. Вони утворилися над соляними шахтами. Підземні води розмивають соляні склепіння, які утримують землю. І ям з кожним роком все більше.
Втім, така картинка лякає не всіх жителів Солотвино, багато виїжджати не хочуть. Кажуть, тут і родичі, і робота. Ось і в родині Ман - розбіжність. Син за те, щоб переїхати в Тереблю, батьки - проти.
"Я не хочу, я вже там звик, я вже там 60 років, але наша сім'я вже там 60 років жила в тій квартирі, я взагалі в Солотвино дуже звик".
У новому мікрорайоні навіть є нова школа та дитсадок. Вдома - з ремонтом під ключ - завезти меблі, повісити штори і можна жити. Переселенці із зони АТО дивуються: чому че ж містечко досі не заселений.
"Житло коштує порожнє, а у людей житла немає, люди по підвалах під бомбардуваннями під снарядами. Тут варто тут тільки будиночків 15-13- порожні, плюс квартири, все пусте", - говорять переселенці.
В облдержадміністрації кажуть - і раді б віддати будиночки біженцям зі Сходу. Але, треба змінювати цільове призначення житла. А це можуть зробити тільки в Кабміні.
"Треба рішення Кабінету міністрів. Сьогодні це містечко може прийняти близько 600 чоловік, будівлі руйнуються, на наше переконання, там повинен хтось проживати", - каже Василь Губаль, голова Закарпатської облдержадміністрації.
Місцева влада пропонує надавати переселенцям зі Сходу будинку в Теребле як "тимчасове" житло. А переважне право на квадратні метри зберегти за солтвінцамі. Якщо вони все-таки надумають переїхати із зони екологічної катастрофи.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:03
Вчора
ТОП новини
Оголошення
12:35, 5 грудня
3
14:26, 9 грудня
83
13:00, 13 грудня
3
live comments feed...