• Головна
  • Керівники Закарпаття із представниками ОБСЄ в Україні обговорили актуальні справи, пов’язані з безпекою та переселенцями
10:00, 5 лютого 2015 р.

Керівники Закарпаття із представниками ОБСЄ в Україні обговорили актуальні справи, пов’язані з безпекою та переселенцями

На зустрічі з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, що відбулася у середу, 4 лютого, голова ОДА Василь Губаль та голова облради Володимир Чубірко вели мову про співжиття національних меншин в краї, справи з переселенцями, частковою мобілізацією та безпекою в області.

Андре Челліні – керівник Івано-Франківського відділення ОБСЄ, який приїхав разом з членом місії Марком Кіршбаумом, розповів, що вже 9 місяців перебуває в Україні, у тому числі і в регіонах, де тривають бойові дії, але має питання і до представників Західного регіону, за який (Франківщина, Тернопілля та Закарпаття) й відповідає в організації. Представники місії розповіли про мету їх діяльності та візиту (як відомо, ОБСЄ працює і на Сході, і на Заході України) – це моніторинг справ нацменшин, процесів розвитку громадянського суспільства, сприяння уникненню конфліктів і налагодженню діалогу.

У першу чергу повели мову про тимчасово переміщених осіб. Керівник краю наголосив, що Закарпаття вже прийняло більше трьох тисяч переселенців, і ще торік на їх утримання були виділені бюджетні кошти – близько мільйона гривень. Також дбали про соціальне житло.

Тепер же край очікує на другу хвилю переселенців, і голова ОДА Інформує: доповіли у Кабмін, що готові приймати людей із постраждалих регіонів. Закарпаття задекларувало, що здатне прихистити близько тисячі сімей, і також дітей на оздоровлення – у комунальних закладах області, мова про 850 неповнолітніх. У медичних закладах можна прийняти на лікування близько 950 осіб, у тому числі людей з особливими потребами. Керівник області зазначив: звернулися до Кабміну з приводу містечка в Тереблі, що було збудоване для переселення солотвинців із зони карстових проваль. Якщо буде дозвіл уряду, там тимчасово можна поселити близько 600 людей з постраждалих регіонів.

Що стосується власне області, то голова ОДА Василь Губаль акцентував: край є поліетнічним регіоном, як відомо, тут проживає ціла низка національних меншин, і найчисленнішою громадою є угорська, яка має представника в парламенті; також є словаки, румуни, ромське населення, тощо, і меншини мають навчальні заклади, розвиток культури, а загалом - гармонійне співжиття. У цьому контексті Андре Челліні наголосив, що вся Україна може брати приклад із закарпатської міжетнічної толерантності.

Відтак керівник області повідомив дещо про заходи, запроваджені із уведенням стану особливої готовності на Закарпатті. Василь Губаль наголосив: «Стараємося дбати в першу чергу про безпеку громадян Закарпаття, готуємо й охорону стратегічних об'єктів, тощо. Прагнемо об’єднуватися – усі громади Закарпаття – для того, аби допомагати нашій спільній перемозі і для того, щоби в регіоні був спокій».

Голова облради Володимир Чубірко подякував представникам місії за їхню роботу та цікавість до краю, й акцентував: Закарпаття – певно, найбільш європейська частина України і не асоціює себе ні з ким, окрім європейської родини. «Відомо, що в регіону особлива історія. І що край є полікультурним. Закарпаття – це взірець толерантності і дружби між різними національностями. Нам вдається зберігати мир і спокій в області».

Щодо життя нацменшин, Володимир Чубірко навів один з прикладів: про те, що в Ужгороді є школи, де навчають угорською, словацькою, чеською, польською, ромською мовами. «А з приводу справ з переміщеними особами зазначу: враховуючи особливості мешканців інших регіонів, робимо все, аби вони швидше інтегрувалися в нашу громаду. Також, доки Україна рухається в Європу, ми і далі допомагатимемо і бійцям, які боронять свободу держави, і переселенцям» - сказав голова ОДА.

Під час зустрічі керівники області та представники місії вели мову і про економіку. Василь Губаль розповів, що мав зустрічі із представниками компаній з іноземними інвестиціями, які діють на Закарпатті, й окрім одного підприємства ніхто не припиняє роботу, а дехто планує і розширяти виробництво. «Звісно, водночас стан справ з інвестиціями не такий, як нам би хотілося. Підприємства відчувають певні труднощі, і в реалізації продукції також. Є проблеми з купівельною спроможністю. Але загалом ситуація не аж надто загрозлива», - відзначив голова ОДА.

Спостерігачі ОБСЄ поцікавилися в керівника краю про те, які пріоритети в своїй роботі він визначає (якщо не торкатися вже згаданих тем – безпеки області, мобілізаційних процесів, допомоги військовим і переселенцям). Голова ОДА відповів: «Перше для мене - аби закарпатці мали працю і заробіток вдома: мова про робочі місця, залучення інвестицій, розвиток підприємництва, виробництва і туристичної галузі, це комплексне питання». «А друге, чого я прагну, і воно стосується усіх наших справ – це повернути довіру простих людей до влади: щоби люди бачили її відповідальність, її діла і їх результати», - сказав Василь Губаль.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #в ужгороді #обсє #ода #закарпатська адміністрація #губаль #зустріч представників обсє
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...