• Головна
  • На Закарпатті зменшується рівень дитячої бездоглядності та безпритульності
10:00, 30 січня 2015 р.

На Закарпатті зменшується рівень дитячої бездоглядності та безпритульності

У четвер, 29 січня, за участі голови Закарпатської ОДА Василя Губаля, відбулась нарада з начальниками служб у справах дітей РДА та МВК, а також керівників підвідомчих установ. Під час заходу підбито підсумки роботи служб впродовж минулого року та окреслено плани та завдання на 2015 рік.

Як поінформувала начальник служби у справах дітей ОДА Світлана Якімеліна, в краї з року в рік суттєво зменшується рівень дитячої бездоглядності та безпритульності.

«Так, якщо на початку 2007 року на обліку служб у справах дітей перебувало 214 дітей, які систематично самовільно залишають місце постійного проживання, то на початку 2010 р. - 122 дитини, 2015 р. - 22. Найбільше таких дітей зареєстровано у Свалявському (7), Виноградівському (5) та Ужгородському (4) районах. Це переважно особи ромської народності», - виокремила Світлана Степанівна.

Також вона зазначила, що зменшується і кількість дітей, які проживають у сім’ях, де батьки, або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків. За словами начальника служби у справах дітей, на початку цього року в краї на обліку 783 дітей живуть у 319 таких родинах, тоді як два роки тому - 1097 дітей проживали у 468 таких сім’ях.

Водночас, не зменшується кількість батьків, позбавлених батьківських прав. Так, впродовж 2012 року 107 осіб були позбавлені батьківських прав відносно 170 дітей, протягом 2013 року – 118 батьків відносно 190 дітей та впродовж 2014 року - 89 батьків відносно 170 дітей. Найбільше таких дітей у Мукачівському районі (40) та м.Мукачеві (22).

У цьому контексті Світлана Якімеліна наголосила, що ситуація в країні може сприяти погіршенню вищезазначеної статистики. За її словами, загострення соціально-економічної ситуації в країні може призвести до збільшення сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Відповідно недостатній рівень надання соціальних послуг таким родинам може спричинити позбавлення батьківських прав.

Аби бути готовими до викликів сьогодення, після наради присутнім фахівцям провели семінар про зміни в чинному законодавстві стосовно соціально-правового захисту дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #в ужгороді #бездоглядні діти #безпритульні #діти #губаль #ода
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...