• Головна
  • Музей сучасного мистецтва України представив виставку живопису «Закарпаття» (ФОТО)
12:00, 27 січня 2015 р.

Музей сучасного мистецтва України представив виставку живопису «Закарпаття» (ФОТО)

Вперше воєдино зібрано творчість кількох поколінь майстрів закарпатської школи живопису, починаючи з її засновників - Адальберта Ерделі (1891-1955 рр.) та Йосипа Бокшая (1981-1975 рр.) і закінчуючи роботами 2000-х років сучасних художників. Не випадково на виставці переважає пейзажний живопис, так як краєвид є найбільш поширеним жанром у творчості закарпатських майстрів.

Своєрідна краса природи цього краю надихала живописців минулого сторіччя на створення панорамних видів гір і лісів. Ці сюжети відображені на картинах таких відомих майстрів як Андрія Коцки (1911-1987, Ужгород) «Гірська річка», Адальберта Борецького (1910-1990. Словаччина) «Гірський пейзаж», Йосипа Бокшая-молодшого (1930, Ужгород-2002, Угорщина) «Синевирська зима», Гаврила Глюка (1912, Румунія - 1983, Ужгород) «Рання тепла осінь». Перераховані роботи були створені в 1960-1970-х.

Проте, не дивлячись на те, що багато живописних творів, представлені на виставці, відносяться до радянського періоду, ви не побачите тут прикладів соцреалізму. У цьому й полягає особливість закарпатської школи. До Другої світової війни цей регіон входив (по черзі) до складу Австро-Угорщини, Чехословаччини та Угорщини. Талановиті вихідці із Закарпаття здобували освіту в європейських художніх центрах, перебували в модному мистецькому середовищі, в той час як в 1930-х роках в СРСР вже щосили «будували» нову модель мистецтва. Та й пізніше соцреалізм так і не зміг повністю «перебратися» через Карпати і заволодіти мистецьким середовищем цього краю.

Пейзажний живопис закарпатських художників має свої авторські нюанси. Це можуть бути спокійні, тихі види природи з неспішним рухом річечки або динамічні зав'юженні вершини гір, але переважно виконані насиченими яскравими фарбами.

Крім пейзажів на виставці представлені натюрморти, портрети, абстрактний живопис і невелика добірка скульптурних творів закарпатських митців (Ганна Ландовська «Глечик і сливи» (2008), Юрій Шелевицький «Зима» (2014), Володимир Павлишин «Метелик» (2008), Михайло Ходанич «Осіння» (2014). Едуард Приходько «Двоє в човні» (2008).

Експозицію «Творча карта України: Закарпаття» можна побачити до 30 січня.

Музей сучасного мистецтва України представив виставку живопису «Закарпаття» (ФОТО), фото-1
Музей сучасного мистецтва України представив виставку живопису «Закарпаття» (ФОТО) (фото) - фото 2

Музей сучасного мистецтва України представив виставку живопису «Закарпаття» (ФОТО) (фото) - фото 2

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #в ужгороді #художня виставка #мистецтво #культура #закарпатські художники
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...