• Головна
  • Що відбувається з покинутими будинками в Ужгороді (ФОТО)
Актуально
12:00, 26 січня 2015 р.

Що відбувається з покинутими будинками в Ужгороді (ФОТО)

Актуально

Напевно, кожен з нас хоча б раз звертав увагу на жахливі довгобуди або відверто занедбані будівлі на вулицях Ужгорода.

Одни з них свого часу починали будувати і з певних причин, закинули цей процес. Інші просто прийшли в запущений стан через відсутність догляду за ними і невикористання за цільовим призначенням. Про них і піде мова в нашому матеріалі. Що цікаво, судячи з усього, значна частина покинутих довгобудів у власності одних і тих же осіб, які різними способами взяли їх від суспільства або у колишніх власників. Втім, на жаль, якісним веденням господарства "здобувачі" похвалитися не можуть.

Почнемо ми з будівлі, яку просто неможливо не помітити, перебуваючи поблизу ринку "Білочка". Мова йде про химерну "споруду", яка колись мала стати критим міським ринком, а зараз є шматком залізобетону.

Взагалі, це чи не найбільша таємнича "споруда" міста, подальші перспективи якої покриті мороком. Знаючі ужгородці кажуть, що територія "задній" сторони діючого ринку є власністю колишнього мера Ужгорода Сергія Ратушняка. Кажуть, йому там належить 1,8 га території. Очевидно, колись призначене майбутнє цій "будівлі" не світить: судячи з усього каркас, який був призначений для ринку, доведеться зносити. А тим часом там мешкають бездомні тварини і сміття. Відомо, що були наміри побудувати в районі "Білочки" супермаркет, а на місці "скелета" ринку звести автомобільний паркінг. Однак власник вирішив не починати такий проект, тому що він передбачав значні капіталовкладення.

Що відбувається з покинутими будинками в Ужгороді (ФОТО), фото-1
Що відбувається з покинутими будинками в Ужгороді (ФОТО), фото-2

Недалеко від першого об'єкта знаходиться ще один, не менш занедбаний.

Це будівля колишньої "Хімчистки на Білочці", по вулиці Бєлінського, 17. Історія цього будинку-примари почалася в 2007 році, коли рішенням міської ради з неї було відселено ліквідований ЖРЕР №3. Будинки, які обслуговував ЖРЕР №3 передали на баланс КП "КШЕП м. Ужгорода", проте будівлю передати "забули" - воно досі лежить на балансі департаменту міського господарства Ужгородської міської ради. Як бачимо: лежить мертвим вантажем, ставши притоном для місцевих бездомних і наркоманів (принаймні, на це скаржаться жителі району).

Судячи з усього, об'єкт штучно доводиться до такого стану, щоб максимально здешевити його перед продажем в потрібні руки. Інакше як пояснити ситуацію, коли практично в центральній частині міста простоює такий шматок нерухомості? А між тим, жителі району стверджують, що працююча хімчистка їм би не завадила ...

Що відбувається з покинутими будинками в Ужгороді (ФОТО), фото-3
Що відбувається з покинутими будинками в Ужгороді (ФОТО), фото-4

Аналогічна ситуація і з будівлею колишньої Ужгородської міської санепідемстанції, яка знаходиться за адресою Київська набережна, 4 - буквально в декількох кроках від пішохідного мосту. Останній раз дана будівля використовувалася за призначенням аж у 2007-му році, після чого стало "фантомом". Ви не повірите, але і цю "недозруйновану" споруду в місті пов'язують з персоною одіозного екс-мера Сергія Ратушняка.

Що відбувається з покинутими будинками в Ужгороді (ФОТО), фото-5
Що відбувається з покинутими будинками в Ужгороді (ФОТО), фото-6

Ще одна споруда в центрі міста, яка відверто муляє очі перехожим своєї незграбністю і недобудовою є незрозумілого призначення новобудова на місці колишньої тераси ресторану "Червена ружа" (раніше - готель "Київ", ще раніше - готель-ресторан "Берчені"). У місті існує думка, що пряме відношення до цієї будівлі також має колишній мер Ужгорода Сергій Ратушняк. Тим не менш, паспорт будівництва на даному об'єкті відсутній, тому ні про призначення даної будівлі, ні про перспективи його добудови нічого невідомо.

Що відбувається з покинутими будинками в Ужгороді (ФОТО), фото-7

Ще два довгобуду можна спостерігати на вулиці Швабській. Кажуть, що до цієї будівлі також має відношення колишній мер міста Сергій Ратушняк. Паспорт будівництва, як прийнято в таких випадках, відсутній.

Що відбувається з покинутими будинками в Ужгороді (ФОТО), фото-8

Як відсутній він (паспорт будівництва) тут так і на інший незавершеній новобудові на вулиці Швабській. А шкода, бо мешканці Ужгорода повинні знати імена тих, хто псує екстер'єри їхнього міста такими спорудами.

Як і в попередньому випадку, тут давно не бачили будівельників або хоча жодних ознак того, що будівництво даного об'єкта дійсно відбувається, а не "заморожене" на невизначений термін.

Що відбувається з покинутими будинками в Ужгороді (ФОТО), фото-9

На перехресті вулиці Станційній та Мукачівської височить ще одна залізобетонна потвора.

Судячи з усього, це мав бути торговий або офісний центр, але у власника "не склалися планети". Причому, це сталося настільки давно, що городяни вже звикли до цього незграбного монстру, який не тільки псує лінію забудови і зовнішній вигляд старої Мукачівської вулиці, а й "з'їв" у міста шматок зеленої зони, на якому, власне, і виріс. До речі про власника. Ужгородці пов'язують цей об'єкт з відомим в місті "регіоналом" Віктором Фєєром - депутатом міськради, а колись і її секретарем. Він також добре відомий городянам як автор і учасник різних угод з міським майном. Що буде з цією спорудою далі - можна тільки здогадуватися.

Що відбувається з покинутими будинками в Ужгороді (ФОТО), фото-10

Ну і, звичайно ж, список споруджень - "фантомів" буде неповним без ужгородського м'ясокомбінату, що на вулиці Грушевського. Однак тут, на відміну від всіх вищезазначених об'єктів, дуже навіть присутній паспорт будівництва в якому сказано, що відбувається "реконструкція адміністративного корпусу під багатоквартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями комерційного призначення (в межах існуючих фундаментів)". Тут же зазначено, що замовником будівництва-реконструкції є Бенца М.С.

Що ж, це вселяє віру в те, що даний об'єкт не буде черговим довгобудом. Однак залишається відкритим питання про виробничі приміщення колишнього м'ясокомбінату, які видно за будмайданчиком.

Що відбувається з покинутими будинками в Ужгороді (ФОТО), фото-11
Що відбувається з покинутими будинками в Ужгороді (ФОТО), фото-12
Що відбувається з покинутими будинками в Ужгороді (ФОТО), фото-13
Що відбувається з покинутими будинками в Ужгороді (ФОТО), фото-14

На жаль, вплив міської влади на цю ситуацію, як і на стан довгобудів таке ж примарне, як і подальша доля більшості з даних будівль - "фантомів"... До речі, даний список далеко не повний - ужгородцям відомо ще багато інших подібних "фантомів ", а значить - далі буде!

Якщо знаєте про такі будівлі, а також інформацію щодо власників, або призначення споруджень, пішіть у коментарях. Ця тема може стати дуже актуальною для нашої влади у Закарпатті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #в ужгороді #покинуті будівлі #майно #шахраї у владі #ратушняк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...