• Головна
  • Василь Губаль: «Місцеві громади Закарпаття повинні мати кошти на утримання і розвиток»
08:00, 22 січня 2015 р.

Василь Губаль: «Місцеві громади Закарпаття повинні мати кошти на утримання і розвиток»

Голова Закарпатської ОДА Василь Губаль прокоментував ініціативу щодо внесення змін у бюджетне законодавство України, а саме пропозицію стосовно розподілу коштів від акцизного податку.

«Місцеві громади Закарпаття повинні мати кошти на утримання і розвиток. Так, аби гідно жити могло кожне село, селище, місто, район. Саме тому ми звернулися до Верховної Ради та Уряду з пропозиціями щодо вдосконалення бюджетного законодавства в частині сплати акцизного податку. Конкретніше - мова про поділ цих зборів. Я вважаю, що вони повинні розподілятися так, аби всі громади мали належні можливості», – зазначив Василь Губаль.

Уже повідомлялося, що разом з головою облради керівник області звернувся в Київ – а саме до Верховної Ради України, Комітету з питань бюджету, Кабінету Міністрів України та Міністерства фінансів України з пропозиціями внести зміни до відповідних документів, які регулюють розподіл коштів в частині сплати акцизного податку з реалізації нафтопродуктів.
З

гідно із змінами до Бюджетного кодексу України новим джерелом доходів загального фонду місцевих бюджетів є акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, який у повному обсязі зараховуватиметься до міських, селищних, сільських бюджетів. Однак вказаний податок акумулюватиметься переважним чином у містах та селищах з наявною мережею об’єктів роздрібної торгівлі підакцизними товарами та автозаправних станцій, що призведе до непропорційного наповнення бюджетів. Певні місцеві бюджети будуть у виграшній ситуації, але водночас інші потерпатимуть від браку коштів і не матимуть ресурсів на утримання, фінансування навіть основних статей. 

Василь Губаль акцентує: «Усі громади повинні розвиватися і мати для цього кошти. І у своєму зверненні ми просимо центральну владу врахувати ці ризики та уже в лютому, коли вноситимуться зміни до бюджету держави, вдосконалити ці норми, аби уникнути непропорційного розподілу грошей з акцизного податку на місцях. Я переконаний, що органи місцевого самоврядування повинні отримувати кошти для своїх потреб, водночас іде мова про їх справедливий поділ. ». 

У зверненні закарпатської влади до Києва ідеться про пропозицію встановити до 31 грудня 2015 року зарахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів до обласного бюджету.

До слова, на нещодавній зустрічі керівників областей у Києві на згаданій проблемі наголошували чи не всі регіони, й порушували цю тему перед Президентом. 

«Ми переживаємо за місцеві бюджети, за те, що не всі громади є в рівних умовах, тож і вважаємо, що це слід врегулювати. Думаю, до наших пропозицій дослухаються. Й область і відтак райони матимуть змогу розподіляти кошти справедливо – в інтересах місцевих громад», - сказав Василь Губаль.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #губаль #місцеві громади #кошти #на утримання #розвиток
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...