15:00, 16 січня 2015 р.
На Закарпатті у «Синевирі» п’ятеро клишоногих впали у зимову сплячку (ФОТО)
Вже понад місяць сплять п’ять ведмедів у Реабілітаційному центрі бурих ведмедів НПП «Синевир». Із настанням холодів вперше в житті поринули в зимовий сон Роза, Потап, Бубочка та Вінні, а от «бабуся» Іра на своєму довгому ведмежому віку спить вже третю зиму.
«Для того, щоб заснути, бурим ведмедям необхідні два основні фактори: достатній запас жиру та низька температура повітря, - розповідає начальник Центру реабілітації бурих ведмедів НПП «Синевир» Ярослав Бундзяк. – Минулого року була тепла зима. І хоч до сну готовими були декілька ведмедів, але заснула лише тридцятирічна Іра. Цьогорічні морози сприяли сплячці вже п'ятьом мешканцям центру. Тиждень тому, коли трохи потепліло, ведмеді прокинулися, поїли і знову заснули».
«Здатність впадати у стан анабіозу – це важлива ознака успішної реабілітації ведмедів. Ці ведмеді все життя прожили у неволі, і, звичайно, ніколи не спали. Мета нашого центру - реабілітація фізичного та психологічного стану ведмедів, повернення їм природних інстинктів. Те, що вже п'ять ведмедів спить - хороший показник стану тварин. Можна сказати, що вони вже повністю реабілітовані», - зазначив директор НПП «Синевир» Микола Дербак.
Чому ведмідь взимку спить? Справа в тому, що у зимовий сон впадають лише ті види ведмедів, що мешкають у кліматичних поясах від помірного до арктичного, і де сніг взимку щільно вкриває землю на тривалий час. Ведмідь не може знайти собі достатньої кількості їжі, адже, як найбільший хижак на землі, вага якого коливається від 150 до 750 кг, він потребує багато харчів. Оскільки зимою понижується температура повітря, то й енерговитрати організму тварини збільшуються. Зимовий сон рятує звірів від голодної смерті, бо під час сплячки всі процеси - кровообіг, дихання, харчування і т.д. - сильно уповільнюються. А запаси поживних речовин, які відкладаються на ведмедях у вигляді жиру і складають до 40% від маси тіла, живлять організм до весни. Якщо дикий ведмідь не зробить достатнього запасу жиру, то, прокинувшись серед зими, він може померти від голоду.
На щастя, мешканцям Реабілітаційного центру бурих ведмедів у НПП «Синевир» боятися нічого: прокинувшись у будь-який час вони отримають свою порцію харчів. Загалом у центрі сьогодні мешкають 13 клишоногих.
50(17)
51(21)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:22
Вчора
Оголошення
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
12:03, 2 грудня
live comments feed...